"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
vaata fotosid Iru hooldekodu tähistas 95. sünnipäeva (0)
06. juuli 2022
Foto Albert Truuväärt

Eesti vanim järjepidevalt tegutsev hooldekodu sai juuni lõpus 95-aastaseks. Väärikat juubelit tähistas Iru Hooldekodu pidulikult eile, 6. juulil. Hooldekodu peret õnnitles Tallinna abilinnapea Betina Beškina ning muusikalist külakosti pakkusid Anne Veski ja Ain Tammesson. Juubeliaktusel anti üle ka Iru Hooldekodu parima kolleegi tunnustused.

Vaata galeriid (69)

Iru hooldekodu pakub ööpäevaringselt üldhooldus- ja õendusteenust ligikaudu 300 inimesele, kelle eest kannavad hoolt 171 põhikohaga töötajat.

„Eesti ja ka Tallinna elanikkond üha vananeb, mistõttu kasvab vajadus ja nõudlus õendusabi teenuse järele järjepidevalt. Iru Hooldekodu on juba 95 aastat pakkunud tuge inimestele, kes end ise enam aidata ei suuda ning olnud hädavajalikuks partneriks abivajajate peredele. Soovin hooldekodu personalile ka edaspidiseks palju jõudu ja energiat ning armastust ja tahet aidata meie eakatel kaaslinlastel vananeda väärikalt,“ ütles abilinnapea Betina Beškina.

Iru Hooldekodu alustas tegevust 29. juunil 1927 Peeter Suure merekindluse ehitamisel kasutatud ja hiljem hüljatud puitkasarmutes, kus toonane Tallinna linnavalitsus selle avas. 1937. aastal oli hooldekodul oma põllumaa, 35-pealine lüpsikari ja 8 hobust. Abimajandis töötasid nii hooldekodu elanikud kui ka töötajad. Aastatel 1967–1980 ehitati kivihooned, mis on kasutuses siiani. Aastate jooksul on hooldekodu pidevalt laiendatud ning eri aegadel rajatud majaosad on ühendatud ühtseks kompleksiks ning renoveeritud.

„Meil on elanikele oma kohvik, suur saal üritusteks ja tublid tegevusjuhendajad abistamas meelepäraste tegevuste elluviimisel. Hooldustöötajad ja õed annavad igapäevaselt oma panuse, et meie elanike argipäev oleks hoitud ja kaitstud. Püüame päev-päevalt ikka parema, kvaliteetsema ja sisukama elukorralduse poole,“ kirjeldab hooldekodu direktor Jaanika Luus asutuses toimuvat.

Oktoobris 2022 avatakse uus juurdeehitis, kuhu rajatakse spetsiaalselt kohandatud ruumid mäluhäiretega inimestele nii üldhoolduseks kui ka päevahoiuteenuseks, kokku 60 uut teenuskohta. Uus avatav korpus loob paremad võimalused ka statsionaarse õendushoolduse pakkumiseks, koostöös Lääne-Tallinna Keskhaiglaga avatakse täiendavalt 35-kohalise statsionaarse õendusteenuse osakond. Uues korpuses on suur aatrium ja neli terapeutide ruumi, mille saavad enda kasutusse kõik Iru Hooldekodu elanikud. Hooldekodu personal täieneb ka erialaspetsialistidega, kelleks on nii füsioterapeut kui ka tegevusterapeut.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.