"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Laupäeval tutvustatakse botaanikaaias ravimtaimi (1)
07. juuli 2022
Foto Albert Truuväärt

Tallinna Botaanikaaia traditsiooniline ravimtaimepäev toimub sel laupäeval, 9. juulil kell 11.00- 15.00. Botaanikaaia Meelte Aias korraldatakse õppekäike, lõngavärvimise töötuba ja tegevusi lastele. Kohal on ka Karepa Ravimtaimeaed, kes pakub suures valikus erinevaid ürte, salve ja muid ravimtaimetooteid.

“Meie esivanemad oskasid taimi tervise turgutamiseks kasutada, nüüdne teadus on paljutki iidsest taimetarkusest kinnitanud. Südasuvi on hea aeg ravimtaimedega tutvust teha, paljusid ürditaimi just siis kogutaksegi,” ütles Tallinna Botaanikaaia metoodik ja ravimtaimepäeva kuraator Tiia Jaanus.

Botaanikaaia tarbetaimede kollektsioonist ehk Meelte Aiast leiab hulgaliselt nii kodumaiseid kui ka aedades kasvatatavaid ravimtaimi. Õppekäikudel tutvustatakse ravimtaimi ja räägitakse nende toimetest ning kasutamisest.

Lisaks ravimisele on taimi kasutatud ka lõngade värvimiseks. Lõngavärvimise töötoas tuleb juttu lõngadest ja nende peitsimisest ning taimmaterjali kogumisest, sealjuures tehakse läbi kogu värvimisprotsess.

Ekskursioonid algavad Meelte Aias, kus toimuvad ka töötoad. Töötubades ja ekskursioonidel saab osaleda botaanikaaia tavapärase sissepääsupiletiga.

Päevakava:

11.00 ja 14.00 Ravimtaimi tutvustavad ringkäigud (Tiia Jaanus)

12.30 Töötuba lastele “Lõhnava ürdikaardi meisterdamine”(Tiia Jaanus)

13.00 Töötuba lastele “Lõhnakotikese valmistamine” (Ave Visnapuu)

12.00-15.00 Töötuba “Taimedega värvimine” (Pille Hermann)

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

temaatik
10. juuli 2022 10:53
https://majandus.postimees.ee/7560598/pta-hoiatab-toidule-on-keelatud-omistada-meditsiinile-viitavaid-vaiteid Veebipoodidele, sealhulgas reklaamile, kohaldub üldise toidualase teabe nõue, mille kohaselt peab olema esitatud teave tõene ega tohi tarbijat eksitada. Toidule ning toidulisanditele ei tohi omistada inimeste haigusi vältida aitavaid, leevendavaid või ravivaid omadusi.