"Kohalik ajakirjandus peab toimima kui demokraatia tugisammas – pakkuma kohalikele elanikele põhjalikku ülevaadet valitsuskorraldusest ja majandusvõimu toimetamisest, et nad saaks kodanikena valimistel informeeritud otsuseid teha."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
häirekeskus teatab Mustamäel põles lahtise leegiga kaks autot, aidata tuli auku kukkunud kassipoega ning päästa tellinguvõrgust lind (0)
07. juuli 2022
Foto Ilja Matusihis

6. juulil kell 23.31 helistati Häirekeskusesse, et Mustamäel Sõpruse puisteel põleb maja ees auto lahtise leegiga. Päästjate kohale sõites põles kaks sõidukit, kõrval olevad autod olid samuti ohus. Päästjad kustutasid sõidukid ning kutsusid kohale ka politsei, sest pealtnägijate arvates oli tegemist süütamisega.

6. juulil kell 22.06 käisid päästjad Mustamäel Tammsaare teel päästmas kassipoega, kes oli kukkunud prügišahti kõrval olevasse 10 cm läbimõõduga auku. Päästjad avasid korteriomaniku loal püstaku ning päästsid kassipoja välja. Päästjad sulgesid püstaku hoolikalt ning lahkusid sündmuskohalt kell 23.31.

6. juulil kell 21.46 käisid päästjad Lasnamäel Virbi tänaval, kus piiritaja oli 5. korrusel jäänud tellinguvõrku kinni. Päästjad vabastasid linnu ja lasid loodusesse tagasi.

6. juulil kell 19.20 helistati Häirekeskusesse, et Kesklinna linnaosas Ahtri tänaval põleb prügikonteiner. Kohale saabunud päästjad kustutasid põleva paberikonteineri kell 20.35-ks.

6. juulil kell 14.52 teatati Häirekeskusele, et Kesklinna linnaosas Tehnika tänaval lekib autost diislit. Kohale sõitnud päästjad katsid reostuse saepuruga ning teatasid sündmusest tänavapuhastusele.

Harjumaa

7. juulil kell 6.27 sõitsid päästjad Saue valda Nurme külla Nurme mõisa juurde, kus teele oli kukkunud puu, mis oli sulgenud mõlemad sõidusuunad. Päästjad saagisid puu tükkideks ning vabastasid tee.

6. juulil kell 23.14 teatati Häirekeskusele, et Viimsi vallas Haabneeme alevikus Ravi teel põleb järelevalveta lõke. Päästjad kustutasid maa-aluses keldris oleva prahihunniku, milleks kulus 1500 liitrit vett.

6. juulil kell 20.11 käisid päästjad Saku vallas Tänassilma külas Kokasauna teel, kus maha jäetud hoones põles ehituspraht. Kustutamiseks kulus 3 tonni vett. Tulekahju tekkepõhjuseks võis olla süütamine.

6. juulil kell 14.12 helistati Häirekeskusesse, et Saku alevikus Saku õlletehase hakkas tossama kõrgepingejaotla. Päästjate kohale saabudes olid inimesed juba majast evakueeritud ja elekter hoonest välja lülitatud.  Päästjad kustutasid tootmishoone esimesel korrusel elektrikilbiruumis oleva põlengu CO kustutiga ja kontrollisid ruumid termokaameraga üle. Ruumid tuulutati ning päästesündmus lõpetati kell 15.00

6. juulil kell 11.17 helistati Häirekeskusesse, et Saue vallas Laitse külas põleb metsa ehitatud onn. Kohale sõitnud päästjad avastasid jahimeeste varitsusplatsil suitseva onni, mille kõrval põles puujuurikas. Põleng kustutati kella 11.51 ja selleks kulus 2,5 tonni vett.

6. juulil kell 9.12 kutsuti päästjad Anija valda Pikva külla Kose-Jägala maanteele, kus auto oli otsa sõitnud põdrale. Päästjad tõstsid surnud looma tee äärde ning kutsusid kohale jahimehed.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.