"Kohalik ajakirjandus peab toimima kui demokraatia tugisammas – pakkuma kohalikele elanikele põhjalikku ülevaadet valitsuskorraldusest ja majandusvõimu toimetamisest, et nad saaks kodanikena valimistel informeeritud otsuseid teha."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Politsei pidas Mustamäel kinni turvatöötaja tapnud mehe, kahtlustatava kinnipidamiseks kasutati elektrišokirelva (1)
07. juuli 2022
Foto Ilja Matusihis

Kolmapäeva hilisõhtul kella 22.30 paiku lõi Akadeemia tee ühiselamus 49-aastane mees noaga turvatöötajat, kes suri saadud vigastustesse. Politseinikud kasutasid kahtlustatava kinnipidamiseks elektrišokirelva.

Kolmapäeval öösel sai politsei teate, et Akadeemia tee ühiselamus vajab turvatöötaja abi ühe mehe majast välja saatmisega. Turvatöötaja ja kohapeale saabunud politseinikud suundusid korteri juurde, kus ukse avanud mees ründas turvatöötajat noaga. Vaatamata politseinike pingutustele tema elu päästa, suri 69-aastane mees sündmuskohal.

Agressiivne kahtlustatav ei allunud politseinike korraldustele ja tema kinnipidamiseks kasutati elektrišokirelva.

Põhja prefektuuri isikuvastaste kuritegude talituse grupijuht Elari Haugas rääkis, et tegemist oli ootamatu rünnakuga. „Sündmus on väga värske ja kuna kahtlustatav ei ole veel ütlusi andnud, on vara rääkida ka teo motiividest või täpsematest asjaoludest. Tegime sündmuskohal esmased toimingud ning jätkame tõendite kogumist,“ kirjeldas Haugas. Põhja ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Kelly Kruusimägi sõnul on kahtlustatavat varem karistatud raske isikuvastase kuriteo toimepanemise eest, mistõttu taotleb prokuratuur lähipäevil kohtult tema vahistamist.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Mati Rebane
7. juuli 2022 09:56
Olen töötanud 8 a, ak.34 sots.tõõtaja ameris ja kogenud seda seltskonda nii heas kui halvas,neid sevdinimesi kes pesitsevad seal ei saa mõistusega ümber kasvatada,tuleb muuta kiiremas korras sisekorra eeskirju la reegleid ja mitte arutada ja arutada,tegusid on vaja teha,kohe ja täna