"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Suurbritannia peaminister Boris Johnson astub konservatiivide juhi kohalt tagasi: keegi pole kaugeltki asendamatu (9)
07. juuli 2022
Foto Scanpix

Suurbritannia peaminister Boris Johnson ütles neljapäeval avalikkusele: “Ma tahan, et te teaksite, kui kurb ma olen, et loobun maailma parimast töökohast,” lausus ta.

Boris Johnson teatas neljapäeval oma tagasiastumisest Konservatiivse Partei liidri kohalt, teatas neljapäeval Briti rahvusringhääling BBC, sillutades sellega oma mantlipärijale tee valitsusjuhi kohale.

“Boris Johnson astub täna tagasi konservatiivide liidri kohalt – ta jätkab peaministrina kuni sügiseni,” ütles BBC poliitikatoimetaja Chris Mason. Tema sõnul valivad toorid uue liidri suvel ning võitja vahetab Johnsoni valitsusjuhi kohal välja alles oktoobris.

Sel nädalal on Briti valitsust tabanud ministrite oherlahkumine, oma otsusest on andnud teada kümned kabinetiministrid, portfellita ministrid ja nõunikud.

Johnson tänas miljoneid inimesi, kes hääletasid viimastel valimistel konservatiivide poolt ja ütles, et põhjus, miks ta nii kaua ametisse jäämise nimel võitles, oli seetõttu, et “ma arvasin, et see on minu töö ja minu kohustus teie ees”.

Suurbritannia peamise opositsioonierakonna Tööpartei juht ütles, et Johnsoni eeldatav lahkumine peaministriametist on hea uudis. Samas lisas Keir Starmer, et Konservatiivse Partei juhi vahetamisest üksi ei piisa. “Meil on vaja korralikku valitsusvahetust,” ütles ta.

Kommentaarid (9)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

borka
10. juuli 2022 21:37
http://www.whale.to/c/boriszion.html
värske kraam
10. juuli 2022 21:08
https://www.ohtuleht.ee/1065976/jarjekordne-skandaal-kuidas-saada-tood-briti-poliitikas-seksi-boris-johnsoniga
detail
10. juuli 2022 13:58
Meie ajakirjandus on kas kogemata või meelega maha maganud Boris Johnsoni „skandaali“ puhul tähelepanuväärse detaili – tegelikult polnud niivõrd oluline Johnsoni edutatud perverdi Pincheri komme mehi genitaalidest käppida, vaid see, et Pincher lubas ühe „ohvri“ karjääri oluliselt ja hüppeliselt edendada, kui ta oma genitaalide kallal edasi lubab toimetada. Kuna küsimus on karjäärialases tõusus, siis kooruski sellest välja korruptsioon… https://uueduudised.ee/arvamus/repliik/andres-raid-poliitiline-karjaar-ja-genitaalid/
no nii
9. juuli 2022 20:43
https://detaly.co.il/boris-dzhonson-skandalnyj-premer-shutnik-ostavit-britaniyu-v-plachevnom-sostoyanii/
vaatleja
9. juuli 2022 13:10
Miks lahkus ja mis saab edasi? http://www.iton.tv/tema-dnya/18103-pochemu-ushel-boris-dzhonson.html
muutus
9. juuli 2022 09:13
https://eestinen.fi/2022/07/mis-juhtus-briti-peaministri-tagasiastumisega-kadusid-sealsest-meediast-paevapealt-ukraina-teemalised-uudised/
vot tak
7. juuli 2022 16:24
Kui juba Putin rõõmustab Johnsoni lahkumise üle, siis pole rohkem sõnu vajagi. https://uueduudised.ee/arvamus/anti-poolamets-boris-johnsonist-vooramaalased-votavad-suurbritanniat-ule/
mul londonis on lonny
7. juuli 2022 16:04
London kui Euroopa LGBT pealinn. https://objektiiv.ee/brendan-oneill-uhkuselipp-on-vaenuliku-reziimi-sumbol/
taustauurija
7. juuli 2022 15:05
https://maailm.postimees.ee/7559763/johnsonile-sai-saatuslikuks-kaperdamisskandaal Pärast kõiki skandaale, mis on tabanud Briti peaminister Boris Johnsonit, sai viimaseks õlekõrreks valitsusametniku ametisse määramine, kelle osas olid teada varasemad süüdistused seksuaalses väärkohtlemises. Chris Pincherit süüdistatakse kahe mehe käperdamises raskes joobeseisundis.