"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
fotod Kotkapoja haljasalal avati Kristiine linnaosa esimene purskkaev (1)
08. juuli 2022
Kotkapoja haljasalal avati Kristiine linnaosa esimene purskkaev Foto Albert Truuväärt

Täna, 8. juulil avati Tallinnas Kotkapoja haljasalal Kristiine linnaosa esimene purskkaev, mis pakub silmailu nii kohalikele elanikele kui ka kõigile teistele.

Vaata galeriid (23)

Purskkaevu avanud abilinnapea Andrei Novikov märkis, et linna eesmärgiks on arendada suurte parkide kõrval ka väiksemaid, eeskätt kohalikele kogukondadele suunatud haljasalasid. „Rohelise pealinnana soovime, et inimestel oleks ka linnas rohkesti võimalusi kvaliteetaja veetmiseks roheluses ja tervistavateks tegevusteks värskes õhus. Kotkapoja haljasala on osaks paljude inimeste igapäevasest teekonnast ja koos uue purskkaevuga pakub see meeldivat puhkehetke kõigile,“ ütles Novikov.

Kristiine linnaosa vanema Jaanus Riibe tervitab haljasalade lisandumist linnaruumi, kuna sellel on otsene mõju linlaste elukvaliteedile ja toob kindlasti rohkem inimesi õue. „Kristiine elanikud veedavad linnaosa parkides meelsasti aega igal aastaajal. Võib vaid rõõmustada, et nüüd oleme rikkamad veel ühe minipargi võrra. Eriti heameel on aga ilusa purskkaevu üle, mis on meie linnaosas esimene ja jääb maamärgiks aastakümneteks. Purskkaevule on talletatud ka meie linnaosa tunnuslause „Aed linna südames“,“ rääkis Riibe ja lisas, et eriti kaunis on purskkaevu õhtune valgustus.

Kotkapoja haljasala arendamise sai alguse 2018. aastal, siis korrastati ja uuendati Kotkapoja 2b roheala, tehti korda kivist tee ja lillepeenarde ääred ning paigaldati uued pingid ja teabetahvel. Eelmisel aastal rajati valgustus ning sel aastal sai haljasala lõpuks ka korraliku purskkaevu.

Purskkaevu rajamise käigus uuendati veevarustus ja (sademevee)kanalisatsioon ning paigaldati purskkaevu veevann. Purskkaevu valgustamiseks paigaldati tänavavalgustus. Rekonstrueeriti teed ja platsid, tehti haljastustöid ning paigaldati uued liikluskorraldusvahendid.

Tööde tellija on Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet, ehitustöid teostas Tallinna Teede AS. Tööde maksumus on 190 635 eurot.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Jaan Pani
8. juuli 2022 16:27
Puudub kaamera.