"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Liikluse rahustamiseks rajatakse Tallinna tänavatele uusi teekünniseid (4)
08. juuli 2022
Foto Scanpix

Liikluse rahustamiseks rajatakse Tallinna tänavatele 28 uut teekünnist, ehitustööd algasid eile, 7. juulil ja kestavad orienteeruvalt kuu aega.

Abilinnapea Vladimir Sveti sõnul on linna eesmärgiks rahustada liiklust ja vähendada sellega liiklusõnnetusi. „Selleks paigaldame üle terve linna 28 täiendavat teekünnist. Tegemist on tõstetud ala künnistega, mis täidavad hästi oma eesmärki, sest sõidukijuhid peavad seal alandama kiirust ja olema tähelepanelikud. Samas on need liiklejatele ohutumad kui plastmassist või kummist valmistatud musta-kollasetriibulised künnised,“ selgitas Svet.    

Künnis on asfaldil teega risti olev kõrgendus, mis on mõeldud liikluse rahustamiseks. Künniste paigalduse järjestus on järgmine: Ümera tn 28a, Paepargi tn 17, Virbi tn 8, Roo tn 21a, Laevastiku tn 2, Suur-Patarei tn 9, Neeme tn 8, Herne tn 11, Virmalise tn 28, Uus Maailma tn 13, Vikerkaare tn 21 ja 38 vahel, Rahu ja Kärje tänava ristmikul, Sõpruse pst 251, Ehitajate tee 74 ots, Ehitajate tee 68 ots, Rivi tn 4, Mustamäe tee 29, Kajaka tn 49, Õismäe tee 124, Veerise tn 1, Luisu tn 5, Aianduse tee 1, Astla tee 37, Siniladva tn 8 ning lõpuks Kase ja Urva tänava ristmiku ala (2 künnist).

Teekünniste ehitustööde tellija on Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet, töid teostab Altos Teed  OÜ. Tööde maksumus on 77 334 eurot ja lepinguline tähtaeg on august 2022.

Liiklejatel palutakse järgida objekti ajutist liikluskorraldust ja liikluskorraldusvahendeid.

Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Künnised ei rahusta liiklust ega juhti
11. juuli 2022 06:43
Künnistakistused teedel viivad juhi tähelepanu tee ja selle ümbruse jälgimiselt mujale, sest juht peab keskenduma künnise ületamisele. Mida rohkem künniseid lühikeste vahemaade tagant(50-150 m) tuleb ületada, seda rohkem see juhti närvi ajab(seda ka alateadlikult). Teadaolevalt põhjustavad närvis juhid rohkem õnnetusi, sest neil väheneb tänu närviminekule tähelepanuvõime.
märkaja
10. juuli 2022 10:50
Mustamäel Ehitajate tee 74 ja 78 nurgal olid äärekivid värvitud kollaseks, et seal ei pargitaks, sest see segab prügiveoautosid. Aeg ajalt sai seal mõni parkija ka trahvi. Selle vältimiseks värvis keegi elanik need äärekivid nüüd sinakashalliks...
Siku
9. juuli 2022 10:52
Künnis peaks olema rajatud nii, et jalgrattaga pääseb mööda künnist ületamata.
Anna
8. juuli 2022 19:48
Kas olek võimalik neid künniseid ehitada sellise nurgaga, et kui lubatud sõidukiirus on 30km/h, siis oleks künnisest võimalik ka 30ga üle sõita ilma autot lõhkumata? Kui kiirus on suurem, alles siis peaks künnis toimima vastavalt oma eesmärgile. Sama lugu ka teiste piirkiirustega. Praegu on nii, et vahet pole, milline on piirkiirus, künnise saab ületada kuni 10km/h ja ka siis võib auto haiget saada.