"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Venemaa välisministeeriumi nürid tervitused Soomele ja Rootsile: Venemaa maksab kätte (0)
08. juuli 2022
Moskva Kreml, Punane väljak. Foto Scanpix

Venemaa välisministeeriumi pressiesindaja asetäitja sõnul teevad Rootsi ja Soome end NATO-ga liitudes USA etturiks. Soome ja Rootsi peavad mõistma NATO-ga liitumise tagajärgi. Venemaa reageerib paratamatult kõikidele ohtudele, millega Põhjamaad teda ähvardavad.

Venemaa kavatseb “paratamatult kätte maksta” “takistuste” eest, mis on põhjustatud nende NATO-sse pürgivate Soome ja Rootsi kuulumisest, vahendab TASS. Nii ähvardas Venemaa välisministeeriumi pressiesindaja Aleksei Zaitsev kolmapäevasel pressikonverentsil.

Zaitsevi sõnul viivad NATOga liituvad riigid Euroopa sammu võrra lähemale olukorrale, kus “poliitilised ja sõjalised pinged eskaleeruvad”. Ta rõhutas, et Soome ja Rootsi NATO liikmelisus muudab olukorra Baltikumi ja Arktika piirkondades keerulisemaks.

Rahumeelseks koostööks, mille järele põhjas on suur nõudlus, jääb oluliselt vähem võimalusi.

Zaitsevi sõnul oli NATO tippkohtumine Madridis USA jaoks võimalus oma juhtkonda tutvustada. Pressikonverentsil andis ta mõista, et Rootsi ja Soome teevad end oma liikmeskonnaga USA etturiteks. Tema sõnul on häbiväärne, kuidas kaks iseseisvat riiki “nõustuvad jagama sama saatust” teiste NATO riikidega Venemaa piiridel.

Nad tõmmatakse kellegi teise geopoliitilisse mängu, mida mängitakse Venemaa vastu.

Venemaa valitsuse propaganda hoiatab pidevalt NATO laienemise eest Venemaa piiridele. NATO liikmeks saamist saavad aga taotleda kõik riigid, kes otsustavad ise oma julgeolekupoliitika üle ning liikmeks saamiseks on vaja kõigi teiste liikmesriikide heakskiitu.

Zaitsevi avaldusest teatas Venemaa uudisteagentuur TASS.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.