"Kohalik ajakirjandus peab toimima kui demokraatia tugisammas – pakkuma kohalikele elanikele põhjalikku ülevaadet valitsuskorraldusest ja majandusvõimu toimetamisest, et nad saaks kodanikena valimistel informeeritud otsuseid teha."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
32 mõisakompleksi avavad huvilistele oma uksed (0)
09. juuli 2022
Sagadi mõis / Foto: mois.ee

Sel suvel 18. korda toimuva külastusmängu kestel on külalistele avatud 32 mõisakompleksi ning esmakordselt jõuab mäng ka vastvalminud skulptuuripargiga Raadi mõisa.

Raadi mõisakompleksi tutvustavad Eesti Rahva Muuseumi (ERM) giidid. Tuurid algavad külastuspäevadel igal täistunnil vahemikus kell 10–18 ERM-i A-sissepääsu juurest, kust tuleb osta tuuripilet. Giid pajatab lugusid möödunud mõisa-aegadest, koos piilutakse sisse mõisa veetorni ning jalutatakse ka skulptuuripargis.

Lisaks giidituuridele toimub Raadi mõisas ka kogupere orienteerumismäng.

Külastusmäng toimub laupäeval ja pühapäeval, samuti 30., 31. juulil ja 13. augustil. Üle kümneliikmelistel gruppidel tuleb tuur eelnevalt broneerida aadressil teeninduskeskus@erm.ee .

Raadi mõisapargis on nüüd avatud ka Tartu kunstimuuseumi ja ERM-i vahelise koostööna sündinud esinduslik monumentaalskulptuuride näitus, mis on esimene selletaoline Eestis. Mõisapargi territooriumil eksponeeritakse 16 skulptuuri, millest kümne autoriks on Pallase Kunstikooli üks asutaja, pikaaegne õppejõud ja direktor Anton Starkopf, sealhulgas tema valmistatud portree eesti kunstiajaloo kuulsaimast maalikunstnikust Konrad Mäest. Skulptuuripargi ala lähtub ajaloolisest pargiruumist ja sellega seotud väärtuslikest vaadetest.

Üle Eesti võtab unustatud mõisate külastusmängust osa 32 mõisa, kes kõik nimetatud kuupäevadel avatud on ja giidituure pakuvad. Külastusmängust osavõtmiseks saavad osavõtjad esimesest külastatavast mõisast osalejaraamatu, millesse koguvad külastuspäevadel mõisatest templeid. Vähemalt 10 mõisat külastanute vahel loositakse välja kutsed sügisel toimuvale lõpupeole. Lisaküsimuste õigesti vastanute vahel lähevad loosimisele Eesti ajalugu ja mõisaid tutvustavad raamatud

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.