"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Tallinna botaanikaaed tutvustas laupäeval ravimtaimi (1)
09. juuli 2022
Albert Truuväärt/Pilt on illustratiivne

Tallinna botaanikaaias toimus laupäeval ravimtaimepäev, kus tutvustati ja pakuti erinevaid ravimtaimi ning nende kasutamist.

Kella 11-15 kestval ravimtaimepäeval botaanikaaia Meelte Aias korraldati õppekäike, lõngavärvimise töötuba ja tegevusi lastele. Kohal oli ka Karepa Ravimtaimeaed, mis pakkus  erinevaid ürte, salve ja muid ravimtaimetooteid. 

“Meie esivanemad oskasid taimi tervise turgutamiseks kasutada, nüüdne teadus on paljutki iidsest taimetarkusest kinnitanud. Südasuvi on hea aeg ravimtaimedega tutvust teha, paljusid ürditaimi just siis kogutaksegi,” ütles Tallinna Botaanikaaia metoodik ja ravimtaimepäeva kuraator Tiia Jaanus. 

Botaanikaaia tarbetaimede kollektsioonist ehk Meelte Aiast leiab hulgaliselt nii kodumaiseid kui ka aedades kasvatatavaid ravimtaimi. Õppekäikudel tutvustatakse ravimtaimi ja räägitakse nende toimetest ning kasutamisest.

Lisaks ravimisele on taimi kasutatud ka lõngade värvimiseks. Lõngavärvimise töötoas tuli juttu lõngadest ja nende peitsimisest ning taimmaterjali kogumisest, sealjuures tehti läbi kogu värvimisprotsess.

Ekskursioonid algasid Meelte Aias, kus toimusid ka töötoad. Töötubades ja ekskursioonidel sai osaleda botaanikaaia tavapärase sissepääsupiletiga. 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

temaatik
10. juuli 2022 10:57
https://majandus.postimees.ee/7560598/pta-hoiatab-toidule-on-keelatud-omistada-meditsiinile-viitavaid-vaiteid Veebipoodidele, sealhulgas reklaamile, kohaldub üldise toidualase teabe nõue, mille kohaselt peab olema esitatud teave tõene ega tohi tarbijat eksitada. Toidule ning toidulisanditele ei tohi omistada inimeste haigusi vältida aitavaid, leevendavaid või ravivaid omadusi.