"Kohalik ajakirjandus peab toimima kui demokraatia tugisammas – pakkuma kohalikele elanikele põhjalikku ülevaadet valitsuskorraldusest ja majandusvõimu toimetamisest, et nad saaks kodanikena valimistel informeeritud otsuseid teha."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
31. juuli - 5. august Coca-Cola HBC Eesti kutsub Eestis viibivaid Ukraina koolinoori populaarsesse suvelaagrisse (0)
11. juuli 2022
Foto Albert Truuväärt

Coca-Cola HBC Eesti pakub sel kevadel Eestisse saabunud Ukraina noortele tasuta võimalust osaleda populaarses Valma laste ja noorte suvelaagris. Laager toimub 31. juulist kuni 5. augustini ning kandideerida saavad kõik Eestis viibivad 13-19-aastased Ukraina noored.

“See, miks paljud Ukraina lapsed ja noored viibivad täna Eestis on kahtlemata ääretult kurb. Samas on seda olulisem, et nad leiaksid igakülgset tuge kohanemiseks ning oma teadmiste ja oskuste arendamiseks,” selgitas Coca-Cola HBC Eesti avalike suhete ja jätkusuutlikkuse juht Darja Saar põhjuseid, miks otsustati tänavu kaasata noortele mõeldud sotsiaalsete oskuste arendamise programmi Youth Empowered ka Ukraina noored. “Nendest noortest on juba saanud kas lühemaks või pikemaks ajaks Eesti ühiskonna lahutamatu osa. Meie ühine eesmärk peaks olema seda märgata ja igakülgselt toetada,” lisas Darja Saar.

Viljandimaal Võrtsjärve ääres Valma Seikluspargis toimub 2022. aasta suvel juba kaheksandat korda üle Eesti ja ka välismaal palju positiivset tuntust kogunud Valma Seikluslaager, mille eestvedaja Ranele Raudsoo sõnul on kõik valmis ka noorte ukrainlaste liitumiseks. “See laager on võimalus õppimiseks ja arenemiseks, aga ennekõike eakaaslastega koos aktiivse suvise nädala veetmiseks,” rõhutas Ranele Raudsoo ning lisas, et iga programmis osalevat ukrainlast ootab laagrisse saabumisel eestlasest kaaslane, kes aitab nii võimalikku suhtlusbarjääri ületada kui muul moel suvise Eesti eluga kohaneda.

Coca-Cola HBC Eesti pakub Ukraina sõjapõgenikest noortele võimaluse veeta nädal suvelaagris, kus leidub mitmeid põnevaid tegevusi koos Eesti eakaaslastega ja kuhu tulevad noortele külla oma inspireerivaid lugusid rääkima mõned edukad ning avalikkusele tuntud inimesed. Üheks laagri erikülaliseks on ka laulja Getter Jaani. Laagri programmis on aktiivne sportlik tegevus, ujumine, grillimine, tantsimine, laulmine, kinoõhtud ja palju muud.

Coca-Cola HBC spetsiaalse arenguprogrammi raames viiakse läbi noorte enesearendamise koolitus, mille eesmärk on noorte sotsiaalsete oskuste arendamine ning mis on osa Coca-Cola HBC Youth Empowered programmist, mille eesmärk on väheste võimalustega noorte aitamine ja lisavõimaluste loomine ühiskonnas kohandamiseks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.