"Kohalik ajakirjandus peab toimima kui demokraatia tugisammas – pakkuma kohalikele elanikele põhjalikku ülevaadet valitsuskorraldusest ja majandusvõimu toimetamisest, et nad saaks kodanikena valimistel informeeritud otsuseid teha."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Esimene malevarühm lõpetas heakorratööd Nõmmel (0)
11. juuli 2022

Reedel, 8. juulil lõpetas esimene 16-liikmeline õpilasmalevlaste rühm oma töösuve Nõmmel. Teine malevarühm alustab oma kaks nädalat kestvaid heakorratöid 18. juulil.

Nõmme linnaosa vanem Karmo Kuri avaldas tänu töökatele noortele, kes andsid kahe nädala jooksul suure panuse Nõmme heakorratöödesse. „Viimasel päeval olid kavas Õie ja Kiige pargi heakorratööd. Kuna ilm malevlasi ei soosinud, siis võeti natukene rahulikumalt, et mitte terve päev vihma käes liguneda. Malevanoored kogunesid Nõmme majja, et loovtöö käigus pilte ja videoid meisterdada,“ rääkis Kuri. „Soovime malevlastele edu edaspidises ning jääme ootama teise rühma algust,“ lisas ta.

Esimese õpilasmaleva rühma tööde hulka kuulusid nii Nõmme parkide koristus kui ka Pääsküla raba laudtee ja Männiku järve ujumiskoha ümbruse hooldus.

Nõmme linnaosas teostab sel suvel heakorratöid kaks rühma 13-15 aastast õpilasmalevlasi. Noored on jaotatud kaheks 16-liikmeliseks grupiks. Esimene grupp teostab töid kuni 8. juulini. Teine alustab 18. juulil ning nende töösuvi kestab kuni 29. juulini.

Tallinnast läheb teele 61 malevarühma. Neist 25 rühma jäävad tööle pealinna ja suuremale osale neist on tööandjaks Tallinna linnaosad või asutused. 36 rühma läheb aga laiali üle kogu Eesti. Tööandjateks on eraettevõtted nii põllumajandusest kui ka teeninduse ja turismi valdkonnast. Malevasuve lõpetab 9.–11. augustil toimuv üleriigiline EÕM kokkutulek Toosikannul.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.