"Kohalik ajakirjandus peab toimima kui demokraatia tugisammas – pakkuma kohalikele elanikele põhjalikku ülevaadet valitsuskorraldusest ja majandusvõimu toimetamisest, et nad saaks kodanikena valimistel informeeritud otsuseid teha."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Linn asub toetama elava muusika kontserdipaiku (0)
11. juuli 2022
Foto Albert Truuväärt

Tallinn loob 2022. aasta sügistalveks programmitoetuse Tallinna väikestele ja keskmise suurusega elava muusika klubidele. Toetust saavad taotleda kõik siseruumides tegutsevad kontserdipaigad, mis korraldavad regulaarset kontserttegevust ning mis mahutavad kuni 1000 inimest.

Tallinna kultuurivaldkonda kureeriva abilinnapea Kaarel Oja sõnul on toetusmeede mõeldud neile statsionaarsetele kontserdipaikadele, kes peavad ühekorraga üleval nii kontserdipaika ennast kui korraldavad seal programmi. „Elava muusika klubidel on väga oluline roll meie muusikaelus ning just nende järjepidev tegevus aitab hoida muusikamaastiku pidevalt areneva ja mitmekesisena. Sügistalvise programmitoetusega tahame anda kindlustunnet luua veel julgemat ja läbimõeldumat programmi,“ selgitas Oja. „Üksikute sündmuste kõrval on oluline toetada ka muusikavaldkonnas püsivat tegevust laiemalt ning sellise toetusmeetme piloteerimine on üks samm selles suunas.“

Toetuse taotlemisel esitab kontserdipaiga pidaja oma planeeritava programmi perioodiks 1. september – 31. detsember 2022. Toetust antakse kuni 25% ulatuses programmi kuludest, kogumahus kuni 15 000 eurot taotleja kohta. Abikõlblikud kulud on sündmuste kava koostamise ja läbiviimisega seotud tööjõukulud (näiteks programmijuhi töötasu), muusikute honorarid, nende transpordi- ja majutuskulud, lava-, heli-, valgus- ja videotehnika rendi ning paigalduse kulud ja turundus- ja kommunikatsioonikulud.

Abilinnapea sõnul tuleneb tõuge toetusmeetmeks ka Tallinna kui UNESCO muusikalinna tiitlist, mille eesmärgiks on olla maailma parim linn muusika loomiseks ja sellest osa saamiseks. „Avaliku sektori toetused elava muusika klubidele on Euroopas tavapärane praktika, kuid Eestis pole seda siiani süsteemselt rakendatud,“ tõdes Oja.

„Elava muusika klubide rohkus ja mitmekesisus ning edukas ja professionaalne toimimine loovad vajalikud eeldused muusikasektori laiemaks arenguks ning aitavad hoida Tallinna muusikaelu mitmekülgse ja arenevana,“ jätkas Kaarel Oja. „Toetus klubidele annab kontserdipaikadele võimaluse koostada mitmekülgsemaid sündmusi, kus on oma ka koht alustavatel kollektiividel, kellel veel ei ole oma kindlat publikut välja kujunenud ning kelle kontsertide korraldamine on suurem majanduslik risk.“

„Pikemas perspektiivis, kui meede ennast õigustab ja jääb kestma ka tulevikus, aitab see loodetavasti kaasa uute kontserdipaikade tekkimisele, mis rikastavad meie muusikamaastikku ja pakuvad seeläbi veel mitmekesisemat kultuurikalendrit. Vähetähtis pole ka heakorra aspekt: kui programmi kulusid aidatakse osaliselt katta, võimaldab see edukamatel kontserdipaikade tegeleda investeeringutega: heliisolatsiooni parendamisest turvalisuse suurendamiseni,“ lisas abilinnapea.

Toetuse saamise tingimuseks on kontserdipaiga pidaja koostöö heakorra tagamisel Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti, asjaomase linnaosa valitsuse ja Politsei- ja Piirivalveametiga ning tingimus, et kontserdipaiga pidaja järgib avaliku korra tagamisele suunatud soovitusi ja ettekirjutusi oma tegevusest teavitamisel, müraprobleemide vältimisel, turvalisuse tagamisel jne.

Toetusmeetme eelarve maht on 2022. aastal 100 000 eurot. Elava muusika klubide toetuse taotlusvoor algab 11. juulil ja taotluste esitamise viimane tähtaeg on 8. august. Komisjon teeb otsused augustikuu jooksul.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.