"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
PERH otsib riigihankega verekeskuse hoone rekonstrueerijat (0)
11. juuli 2022
Foto Ilja Matusihis

Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) kuulutas 11. juulil välja riigihanke aadressil Ädala tänav 2 asuva verekeskuse hoone rekonstrueerimise esimese etapi töödele peatöövõtja leidmiseks.

Verekeskuse juhataja Ave Lellepi sõnul on rekonstrueerimistöödele peatöövõtja leidmine suur väljakutse, sest praeguse verekeskuse näol on tegemist 1986. aastal valminud neljakorruselise ja ligi 4000 ruutmeetri suuruse hoonega, mille insener-tehnilised lahendused on tänaseks täielikult vananenud. “Seoses COVID-19 levikuga kerkis teravalt üles verekeskuse rekonstrueerimise vajadus, kuna hoone sisekliima ei vasta kehtivatele standarditele ja kaootiline ning tänapäeva vajadustele mittevastav ruumilahendus ei võimalda tagada doonorite piisavat hajutatust,” nentis Lellep pressiteates.

Regionaalhaigla infrastruktuuritehnika teenistuse juhataja Mairo Hirmo sõnul on verekeskuse rekonstrueerimise eesmärk kaasajastada kogu hoone tervikuna, mille tulemusena muutub see esinduslikumaks ja kaasaegsemaks verekeskuseks.

Ehitushindade järsu tõusu ja piiratud rahaliste vahendite tõttu on ehitustööd jagatud kahte etappi. Esimese etapi rekonstrueerimistööde käigus teostatakse vajalikud lammutustööd, rajatakse hoonele uus katus, uuendatakse ja soojustatakse välisfassaad ning vahetatakse välja avatäited. Samuti teostatakse kõik vajalikud uute tehnosüsteemidega seotud ehitustööd, tagades hoonele tänapäeva nõuetele vastava ja energiatõhusa sisekliima. Verekeskuse hoone saab omale uue peasissepääsu koos uute kõnniteede ja autoparklaga.

“Järgmise aasta lõpuks on hoone esinduslik ning tagatud on tänapäevased tingimused doonorite vastuvõtuks ja teenindamiseks hoone esimese korruse doonorialal,” märkis Hirmo. Teise etapi tööd kõrgematel korrusel, mis on mõeldud laboritele ja tootmisele, teostatakse tema sõnul täiendava rahastuse olemasolul 2024.–2025. aastatel.

Regionaalhaigla verekeskus on suurim Eesti neljast verekeskusest ja varustab veretoodetega 14 Eesti haiglat. Regionaalhaigla verekeskusest külastab igal aastal üle 20 000 doonori, kelle verest valmistatakse haiglates ülekandmiseks ligi 50 000 eri preparaati.

Verekeskuse rekonstrueerimist rahastatakse Euroopa Regionaalarenduse Fondi struktuuritoetuste vahenditest. Tervishoiuteenuste kättesaadavuse ja kvaliteedi parandamise meetme eesmärk on suurendada tervishoiusüsteemi suutlikkust reageerida kriisidele ning tagada tervishoiusektori toimepidevus Eestis.

Pakkumusi saab esitada 8. augusti ennelõunani.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.