"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
rahvusvaheline suvekool Tallinn Summer School sisaldab keelekursuseid, loomingulisi töötubasid ning mitmesuguseid humanitaar- ja sotsiaalteaduste ja inseneritöö valdkonna kursuseid (0)
11. juuli 2022

Esmaspäeval algab Tallinna Ülikooli rahvusvaheline suvekool Tallinn Summer School, mis pakub 29. juulini vältavas programmis 15 erinevat kursust. Suvekooli oodatakse umbes 320 osalejat 50 riigist. Kõige rohkem välisosalejaid on Suurbritanniast, Saksamaalt, USA-st ja Hong Kongist.

Rahvusvahelise suvekooli programm sisaldab keelekursuseid, loomingulisi töötubasid ning mitmesuguseid humanitaar- ja sotsiaalteaduste ning hariduse ja inseneritöö valdkonna kursuseid. Kõige populaarsemad on eesti ja vene keele, aga ka lühifilmi loomise kursus ja mängustamise töötuba.

Suvekooli kõige suurema osalejate arvuga kursus on vene keele kursus, kus osaleb 80 inimest. Traditsiooniliselt on programmis mängustamise töötuba. Mängustamine on mängu elementide kasutamine mittemängulises keskkonnas eesmärgiga tekitada mängulaadseid emotsioone ja kogemusi. Kõige enam on mängustamine levinud turunduse valdkonnas, kuid seda rakendatakse üha rohkem ka muudes valdkondades, näiteks hariduses.

2022. aasta programmis on ka mitmeid uusi kursuseid. Näiteks doktorantidele suunatud kursus “Rahvusülene mõttelugu. Võrdlevad meetodid”. Kursust toetab Euroopa Teadusnõukogu (ERC) projekti “Kriis ja ajalikkus maailmasõdade vahelises mõtteloos” raames.

Kursusel toimuvad peaesinejate loengud on kõigile avatud ja tasuta. 12. juulil kell 17 toimub professor Georgios Varouxakise loeng “Kui “globaalne” saab mõttelugu olla? “Lääne” idee ajaloo juhtum” ning 13. juulil kell 17.30 toimub doktor Eva Piirimäe loeng “Kas ja miks peaksime käsitlema poliitilisi mõisteid korraga nii ajaloolises kontekstis kui ka pikas ajaloolises perspektiivis? “Rahvaste enesemääramise” juhtum”.

Teine uus kursus on “Digiteenuste kujundamine tervisekäitumise muutmiseks”, mille eesmärk on õppida kasutama digitehnoloogiat terviseprobleemide ennetamiseks ja juhtimiseks, samuti kaasama kasutajakesksesse suhtluse kujundamise protsessi ning luua käitumise muutmise prototüüp, mille eesmärk on digitaalne rakendus või teenus.

Tallinna ülikooli rahvusvahelise suvekooli kohta saab lisateavet aadressilt: summerschool.tlu.ee .

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.