"Kohalik ajakirjandus peab toimima kui demokraatia tugisammas – pakkuma kohalikele elanikele põhjalikku ülevaadet valitsuskorraldusest ja majandusvõimu toimetamisest, et nad saaks kodanikena valimistel informeeritud otsuseid teha."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
paku kodu Vaata, millised loomade varjupaiga koerad on kõige kauem kodu oodanud (0)
11. juuli 2022
Foto Tallinna loomade varjupaik

Varjupaikade MTÜ Tallinna loomade varjupaiga hoole all on praegu ligi 20 koera, kuid nendest viis on varjupaiga kõige pikaajalisemad elanikud. Mõni neist on siin elanud aasta, mõni juba poolteist.

Kõik koerad on isemoodi vahvad, mõni sotsiaalsem, mõni arglikum, kuid neid ühendab suur südamesoov leida omale armastav päriskodu. Endale kodu otsivad Billy, Bruno, Timo, Malõsh ja Robi.

Bruno

Bruno on 3-aastane rõõmsameelne mõmmik, kes on varjupaigas oma inimest oodanud juba peaaegu poolteist aastat. Iseloomult on ta väga energiline ning eelistab pallimängudele pikki jalutuskäike, mille käigus saab tutvuda kõikvõimalike uute lõhnadega. Lisaks naudib ta palju paisid, sügamist ja inimese tähelepanu. Vastutasuks annab Bruno palju musisid ning suure südamega sõbra.

See vahva koer ootab kannatlikku inimest, kes on valmis oma aega pühendama temaga usaldusväärse sõprussuhte loomiseks ning kes võimaldaks talle igapäevaselt piisavalt liikumist, sest Bruno on üks energiline poiss. Brunole sobivad pigem vaimu väsitavad mõttemängud ning pikad jalutuskäigud, sest aktiivsed pallimängud mõjuvad ülestimuleerivalt ning krutskeid täis Bruno ei oska veel nendest mängudest ise rahuneda ja võib muutuda ülemeelikuks.

Robi

Robi on 9-aastane koerapoiss, kes on iseloomult väga sõbralik. Ta on suurepärane perekoer, kellel on puudu vaid pere! Tema puhul on tegu vägagi nutika koeraga, kes oskab ilusti istuda, lamada ning tervituseks pakub ta lausa mõlemat esikäppa. Oma inimesele on ta jäägitult pühendunud ning naudib igat hetke, mille saab temaga ühiselt veeta.

Billy

Billy on keskmist kasvu uhkete sokkide ning kaks numbrit liiga suurte kõrvadega koerapoiss. Ega ta ise oma kasvust väga hästi aru ei saa, sest tema enda arvates jääb ta pigem ikka sülekoera mõõtudesse.

Oma uuele kodule Billyl suuri eelistusi ei ole. Ta sobib kaunistama nii korteris asuvat diivanit, kui ka mõnusat aiaga piiratud hoovi. Enda territooriumi oskab ta veidi ka kaitsta mõne haugatuse näol, kuid valvuritöös ta arvatavasti just säravaim täht ei oleks. Nimelt pelgab koer veidi võõraid inimesi ning nende lähenedes soovib ta eemalduda.

Timo

Timo jõudis loomade varjupaika selle aasta aprillis, kui ta leiti tänavatelt rändamas. Algselt oli Timo väga pelglik ja tagasihoidlik. Ta kartis inimesi ning ei tahtnud neid endale lähedale lasta. Ajaga on koerapoiss muutunud julgemaks ja avatumaks. Ka rihmas jalutab ta üsna rahulikult.

Malõsh

Malõsh on armas ja sooja südamega noor koerapoiss. Iseloomult on ta pigem arglik ning on õnnelik, kui saab pidevalt aega veeta oma inimestega. Keskkonnavahetus ning võõrad kohad võivad mõjuda talle stressiallikana, kuid temaga pidevalt tegeledes või koertekooli minnes, saab ta oma hirmudest võitu.

Malõsh otsib endale kannatlikku inimest ja rahulikku kodu, kus ta saaks harjuda omas tempos. Kui ta sind tundma õpib, ronib ta sülle ning tahab olla sinu parim sõber.

Kui tundsid mõnes koeras ära enda uue pereliikme, siis uuri rohkem https://varjupaik.ee/loomad/loomad-varjupaigas ning võta Tallinna loomade varjupaigaga ühendust!

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.