"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Vabaduse pargi mänguväljak saab uued seadmed ja kujunduse (0)
11. juuli 2022

Esmaspäeval, 11. juulil algavad Tallinnas Vabaduse pargis (Sihi 98, Nõmme) ehitustööd peremänguväljaku rekonstrueerimiseks. Mänguväljak saab uued seadmed ja elurikkust väärtustava kujunduse.

Abilinnapea Vladimir Svet rõhutas, et mänguväljakuid tehakse korda üle terve Tallinna. „Eelmisel aastal korrastati Nõmmel viis mänguväljakut ning jätkame selle vajaliku tööga ka tänavu, et linnaruumist leiaks põnevaid tegevusi igas eas tallinlased, ka kõige pisemad. Nõmme on kahtlemata Tallinna üks rohelisemaid linnaosasid ja uus mänguväljak toob seda hästi esile,“ ütles Svet. 

Nõmme linnaosa vanem Karmo Kuri sõnul on Vabaduse park populaarne vaba aja veetmise koht ning sealne rohelus on nõmmelaste seas kõrgelt hinnatud. „Ka mänguväljaku uus kujundus toetab looduse ja elurikkuse säilitamise kontseptsiooni. Kuna kaitsealuses Vabaduse pargis ei niideta, on seal säilinud palju õitsvaid ja mõningaid kaitsealuseid rohttaimi, mis meelitavad juurde putukaid, sealhulgas ka mesilasi, kes on üheks elurikkuse sümboliks. Pereväljaku katendi struktuur on tuletatud meekärjest,“ selgitas Kuri.

Rekonstrueerimise käigus paigaldatakse mänguväljakule uued seadmed ja treeningvahendid eri vanusegruppidele, korrastatakse mänguväljaku juurde viivad pargiteed ning trepp laululava ning võrkpalliplatsi vahel, uuendatakse valgustus ja paigaldatakse uus pargi inventar mängualade juurde.

Ehitustööde tellijaks on Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet, töid teostab Nordpont OÜ. Ehitustööde lepinguline maksumus on ligi 673 320 eurot. Rekonstrueerimise projekti koostas Loovmaastik OÜ. Ehitustööde lepinguline tähtaeg on detsember 2022.

Park on ehitustööde perioodil jalakäijate liikluseks osaliselt suletud, liiklejail palutakse järgida ajutiste liikluskorraldusvahendite nõudeid.

Eelmisel aastal korrastati Nõmmel viis mänguväljakut, mis asuvad aadressidel Päikese pst 61, Harku 62, Valdeku 122, Tirdi 4 ja Piiri tn 8a (Nõmme-Mustamäe maastikukaitsealal).

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.