"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Hiiu-Rahu ja Rahumäe kalmistutel võetakse 80 hooldamata hauaplatsi uuesti kasutusele (0)
12. juuli 2022
Hooldamata hauaplats Foto Scanpix

Hiiu-Rahu ja Rahumäe kalmistutel akteeritakse 2022. aastal 80 hooldamata hauaplatsi, mis võetakse aja jooksul uuesti kasutusele.

Käesoleva aasta juunis vaatas komisjon üle Tallinnas Hiiu-Rahu kalmistul 61 ja Rahumäe kalmistul 32 hooldamata hauaplatsi, mis olid möödunud aastal hoiatussedeliga märgistatud. Komisjon selgitas välja, et 13 hauaplatsi olid korrastatud ja kustutas hooldamata hauaplatside nimekirjast, kuid 80 hauaplatsi olukord ei ole muutunud ning komisjon otsustas need hauaplatsid akteerida.

„Tallinna kalmistute kasutamise eeskirja järgi on hooldamata hauaplats rohtunud või võsastunud, hauakivid on muutunud loetamatuks või piirded on oluliselt sammaldunud, läbi roostetanud ja lagunenud ning hauaplatsile kogunenud prahist ja lehtedest on ilmne, et seda ei ole pikka aega hooldatud. Akteeritud hauaplats võetakse uuesti kasutusse, kui viimasest matusest on möödunud vähemalt 20 aastat,“ selgitas Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg.

Kadrioru Park on välja saatnud teavituse akteerimisest kõigile kasutajatele, kelle ajakohased kontaktandmed on registris ja ühe kuu jooksul on kõigil võimalus teavitusele reageerida ja hauaplats korrastada ning anda kalmistu haldajale teada oma soovist jätkata hauaplatsi kasutamist. Enamikul hooldamata hauaplatsidest ajakohaseid kontaktandmeid kalmisturegistris ei ole, sest viimne matus on toimunud aastakümneid tagasi ning taotlust lepingu sõlmimiseks ei ole esitatud.

Akteeritud hauaplatside nimekirjaga on võimalik tutvuda Tallinna Kalmistud koduleheküljel (www.kalmistud.ee/Tallinn) või kalmistu kontorites tööpäevadel kell 9–16.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.