"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Ehitajate teel rekonstrueeritakse tänavavalgustust (0)
13. juuli 2022

Mustamäel Ehitajate teel on käimas ehitustööd tänavavalgustuse rekonstrueerimiseks lõigul Sõpruse puiestee – Männiliiva tänav ehk TTÜ ringist Nõmme mäe poole. Tööd kestavad augusti lõpuni.

„Viimastel aastatel oleme järjekindlalt investeerinud keskkonnasäästlikesse LED-valgustitesse: alates 2019. aastast on LED-valgustite osakaal tänavavalgustuses kasvanud 14 protsendilt 38 protsendile ning see suureneb ka edaspidi. Märkimisväärne on ka rahaline kokkuhoid, sest tänu LED-lampide laialdasele kasutusele hoiab linn mõne kuu jooksul kokku sadu tuhandeid eurosid,“ rääkis abilinnapea Vladimir Svet.   

Tööde käigus vahetatakse rekonstrueeritaval lõigul välja tänavavalgustuse mastid, paigaldatakse 46 LED-valgustit, sh ülekäiguradade erivalgustus, ning asendatakse õhuliinid maakaablitega.

„Selle tiheda kasutusega teelõigu valgustuse uuendamine oli juba mõnda aega tööde järjekorras oodanud ning on rõõmustav, et enne sügisese hämaruse saabumist saame asja tehtud,“ ütles Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats. „Seniks palume liiklejatelt mõistvat suhtumist ning tähelepanelikkust tööpiirkonnas liiklemisel.“

Ehitustööde tellija on Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet, töid teostab Leonhard Weiss OÜ. Ehitustööde lepinguline maksumus on 208 000 eurot, ehitustöid finantseeritakse linna eelarvest. Tööde lepinguline tähtaeg on september 2022.

Tööde käiguga saab täpsemalt tutvuda Tallinna operatiivinfo veebilehel (ava link)

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.