"Kohalik ajakirjandus peab toimima kui demokraatia tugisammas – pakkuma kohalikele elanikele põhjalikku ülevaadet valitsuskorraldusest ja majandusvõimu toimetamisest, et nad saaks kodanikena valimistel informeeritud otsuseid teha."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Tallinn soovib uute lepingutega parandada tänavahooldust (0)
13. juuli 2022
Foto Ilja Matusihis

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet on alustanud hankemenetlust, millega otsitakse lepingupartnereid magistraalteede ja -rajatiste, ühissõidukite peatuste ja teemaal asuvate haljastute hoolduseks järgmisel seitsmel aastal. Ühtlasi soovitakse uute lepingutega tõsta hoolduse kvaliteeti nii suvel kui ka talvel.

Abilinnapea Vladimir Svet ütles, et olemasolevad lepingud lõpevad käesoleva aasta lõpus ning seejärel võtavad töö üle uued hoolduspartnerid. 

“Lepingute ettevalmistamisel oleme arvesse võtnud kogemusi, mida viimase paari aasta erakordselt lumerohked ja muutlike ilmadega talved on pakkunud,” rääkis ta. “Meie eesmärk on tagada teede ja tänavate läbitavus iga ilmaga, et soodustada jalgsi, ratta ja ühistranspordiga liikumist. Soovime, et uuel perioodil oleks töö kvaliteetsem ning selleks muudame mõneti lähenemist.“

Teenuse osutaja peab aastaringselt kindlustama puhastatavate tänavate seisundi vastavuse tänavatele kehtestatud seisunditasemetele, sh lume ja libeduse tõrje, lumevedu, kevadine puistematerjalide koristus, suvine märgpuhastus, vajadusel tänavate pesemine ja kastmine, sügisene lehtede koristus, prügi ja prahi koristus ja seisundi järelevalve, samuti teemaa haljasalade hoolduse.

Uute lepingutega on ette nähtud senisest lühemad hooldustsüklid intensiivses kasutuses olevatel kõnni-, jalg- ja rattateedel ning täpsustatud on lume äraveo kohustusega tänavate nimekirja. Suurema koormusega ühistranspordi peatustesse ja liiklusohtlikkesse kohtadesse on kavas paigaldada puistematerjalide konteinerid, et ilmastikuolude kiire muutumise korral oleksid need koheselt kättesaadavad kogu talve jooksul.

Tallinn rohelise pealinnana panustab liigirikkuse säilimisele linnaruumis, seepärast on kavas diferentseerida ka haljastuse hoolduse sagedusi, et paremini reguleerida muru kasvukõrgust. 

„Sõlmime uued lepingud seitsmeks aastaks ja eeldame, et see motiveerib ka meie partnereid tegema investeeringud uue tehnika soetamisse ja personali koolitamisse, mis omakorda kajastub paremini hooldatud linnaruumis. Ühtlasi soovin tänada linna seniseid partnereid, kes andsid endast viimastel rasketel talvedel parima,“ lisas Svet. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.