"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
video ja fotod FlixBus 2 aastat Eestis, Lätis ja Leedus: 10 rahvusvahelist liini, uus bussipartner ja edasised arenguplaanid (0)
14. juuli 2022
Albert Truuväärt

Euroopa juhtiv linnadevaheline bussioperaator FlixBus tähistab teist tegutsemisaastat Eestis, Lätis ja Leedus, avades uue Estonian Linesi opereeritava liini ning pakkudes erihinnaga pileteid alates 2,99 eurost.
 

Pärast kaht aastat tegutsemist Balti regioonis saavad reisijad valida 10 rahvusvahelise liini hulgast, mis ühendavad 31 sihtkohta, nagu näiteks Varssavi, Kaunas, Praha ja Berliin. Samuti on alates 14. juulist käigus uus liin 1234/N1234 Tallinn-Riia-Vilnius, mida hakkab opereerima uus bussipartner – Estonian Lines. Tänu mugavatele ühendussüsteemidele on Baltikumi klientidel lihtne juurdepääs peaaegu kogu FlixBusi Euroopa võrgule.

Vaata galeriid (18)

„Balti riigid on olnud meie jaoks algusest peale väga oluline piirkond. Alustasime oma tegevust pandeemia tõttu turismi jaoks väga keerulisel ajal. Regiooni tähtsus tõusis veelgi pärast Ukraina sõja algust, sest paljud Ukrainast, ka FlixBusi abil põgenenud inimesed, on leidnud oma peavarju Balti riikides,” ütles FlixBusi Baltikumi, Poola ja Ukraina tegevdirektor Michał Leman. “Näeme kasvavat nõudlust soodsate ja mugavate bussiteenuste järele Eestis, Lätis ja Leedus,” selgitas Leman.

Et julgustada veelgi rohkem inimesi oma teenuseid proovima, otsustas FlixBus aastapäeva tähistamiseks korraldada Eesti, Läti ja Leedu klientidele sooduskampaania, mille piletid Baltikumi sisestel ühendustel algavad 2,99 eurost ja muudel riigipiire ületavatel liinidel 9,99 eurost. Kampaania kestab 13. juulist kuni promopiletite jätkumiseni. 

Tallinn kui uus FlixBusi keskus

Tehnoloogiaettevõtete jaoks populaarsest sihtkohast Tallinnast on saamas ka FlixBusi peamine sõlmpunkt Baltikumis. FlixBusi hub’iks valitud Tallinn on enamiku liinide ristumiskoht, mis annab sõitjatele lihtsad ja mugavad reisi- ning ühendusvõimalused.

Lisaks on ettevõte otsustanud avada Eesti pealinnas ka regiooni esimese FlixShopi, tänu millele on reisijatel lihtsam juurdepääs infole, statsionaarsele abile ja offline müügile. Esimene FlixShop regioonis avatakse augustis 2022 ja asub Tallinna bussijaama kõrval. 

Lihtne kasutada ja taskukohane
 

Reisitehnoloogiaettevõttena on FlixBus viimased aastad kasutanud uute tehnoloogiliste lahenduste juurutamiseks erinevaid variante, mis lihtsustavad veelgi FlixBusi teenuste kasutamist alates pileti ostmise hetkest kuni mugava broneeringuhalduseni. Näiteks saavad reisijad kasutada muuhulgas täiskohtade broneerimissüsteemi, pileti automaatset tagasimakse võimalust (kui plaanid on muutunud ja sõit tuleb tühistada) ja funktsiooni “Kus on minu FlixBus?”, mis võimaldab kontrollida bussi asukohta reaalajas. FlixBusi sõidukid on väga mugavad, pakkudes laia jalaruumi, pistikupesasid, pardal olevat WC-d ja tasuta WiFi-ühendust.

Pileteid on lihtne broneerida nii uutele FlixBusi Balti liinidele kui ka ühendustele erinevatesse Euroopa riikidesse. Need on kättesaadavad veebis https://www.flixbus.ee/, FlixBusi äpis või Flixbusiga koostööd tegevates müügiagentuurides. Paindlik ümberbroneerimine või tühistamine on võimalik kuni 15 minutit enne väljumist. Pagas on tasuta ja reisipileteid pole vaja printida, check-in on võimalik nutitelefonis asuva QR-koodiga.

Erinevad ärilahendused erinevatele vajadustele

 FlixBusi tegevusmudel põhineb tihedal koostööl kohalike bussivedajatega, kus FlixBus vastutab võrgu planeerimise, tehnoloogia, hinnakujunduse, turunduse ja müügi eest ning bussipartnerid tegelevad igapäevaste toimingutega, vastutades busside ja juhtide eest. Sellel mudelil on oluline tähtsus maksude ja infrastruktuurikulude kaudu kohalikku majandusse panustamisel.
FlixBus jätkab partnerlussuhete loomist kohalike bussifirmadega Eestis, Lätis ja Leedus. 

Täisrohelistel liinidel tegutseva nelja bussipartneriga (Ollex, Estonian Lines, Inter, Zak Express) on FlixBus laiendanud ka Marketplace’i lahendust, mis annab kohalikele bussipartneritele ligipääsu FlixBusi müügiplatvormile ja miljonitele klientidele. Bussipartneri suurim pluss on paindlikkus. Nad müüvad pileteid FlixBusi kaudu, kuid partner otsustab, milliseid teekondi ta soovib FlixBusi süsteemis kättesaadavaks teha, kui palju kohti pakkuda ja mis hinnaga. See võimaldab partneritel tegutseda väiksema sõidukiga, ilma et oleks vaja kaubamärki ega investeeringuid. FlixBusi peamine eesmärk on pakkuda veelgi rohkematele reisijatele juurdepääsu oma Euroopa võrku.

Praegu teeb FlixBus Balti riikides Marketplace’i lepingu alusel koostööd 3 ettevõttega – GoBus, Estonian Lines ja Baltic Shuttle, mis ühendavad hetkel üle 250 peatuse Eestis. Vaid sel aastal on FlixBusi roheliste rahvusvaheliste liinidega liitumise võimalust kasutanud juba 20% reisijatest.

«Me teame, et need 2 aastat tähistavad tegelikult meie teekonna algust ja meil on nii hea meel, et saame tasapisi reisijaid juurde ja teeme koostööd uute bussipartneritega Balti riikidest, et saaksime üheskoos pakkuda regioonis taskukohast ja jätkusuutlikku liikuvust,” lisas Leman.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.