"Kohalik ajakirjandus peab toimima kui demokraatia tugisammas – pakkuma kohalikele elanikele põhjalikku ülevaadet valitsuskorraldusest ja majandusvõimu toimetamisest, et nad saaks kodanikena valimistel informeeritud otsuseid teha."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Reedel avati tallinlastele tasuta sportimiseks veel üks koolistaadion (0)
15. juuli 2022
Foto Albert Truuväärt

Tallinn avas suve alguses linlastele sportimiseks 14 koolistaadionit ja -väljakut, igas linnaosas vähemalt üks. Alates reedest, 15. juulist lisandub neile ka Mustjõe gümnaasiumi staadion Haabersti linnaosas (Paldiski mnt 83). Lisaks on avatud veel neli Tallinna kultuuri- ja spordiameti hallatavate spordiasutuste väljakut.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsev ütles, et suvevaheajal õpilaste poolt kasutamata koolistaadionid on Tallinna elanikele suurepärane võimalus tasuta sportimiseks ja vabaaja tegevusteks linnaruumis.

“Kuna eelmisel aastal läbi viidud pilootprojekt sai palju positiivset vastukaja, otsustasime staadionid avada ka tänavu suvel, suurendades märgatavalt ka nende arvu,” lausus ta. “Mustjõe gümnaasiumi hiljuti renoveeritud staadioni näol lisandus veel üks suurepärane võimalus selle piirkonna elanikele.“

Belobrovtsev ütles, et siiani on staadionid olnud aktiivses kasutuses ja õnneks suuri korrarikkumisi toimunud ei ole. “Sportima on oodatud igas eas inimesed ja kui jätkuvalt peetakse kinni staadionite ja väljakute kodukorrast, saab projekt jätkuda ka tuleval aastal,“ lisas ta. 

Oma staadionid või spordiväljakud on linlastele avanud järgmised koolid: Tallinna Kunstigümnaasium (Kopli 102a), Pelgulinna Gümnaasium (Mulla 7), Tallinna 32. Keskkool (Kiili 10), Tallinna Mahtra Põhikool (Mahtra 60), Tallinna Läänemere Gümnaasium (Vormsi 3), Haabersti Vene Gümnaasium (Õismäe tee 132), Tallinna Järveotsa Gümnaasium (Järveotsa tee 31), Lasnamäe Gümnaasium (Pae 59), Tallinna Südalinna kool (Liivalaia 23), Tallinna Lilleküla Gümnaasium (Kuldnoka 24), Tallinna Nõmme Gümnaasium (Raudtee 73), Pirita Majandusgümnaasium (Metsavahi tee 19), Rahumäe Põhikool (Vabaduse pst 50), Gustav Adolfi Gümnaasium (korvpalliplats, Vana Kalamaja 9) ja Tallinna Mustjõe gümnaasium (Paldiski mnt 83).

Suvehooajal on avatud ka Tallinna kultuuri- ja spordiameti hallatavate spordiasutuste väljakud: Sõle Spordikeskuse jalgpalli ja korvpalliväljakud (Sõle 40), Lasnamäe Sportmängude Maja korvpalli ja rannavõrkpalli väljakud (Koorti 25), Kristiine Spordimaja korvpalliväliväljakud (Sõpruse pst 161) ja Pirita Spordikeskuse rannavõrkpalli väljak (Rummu tee 4).

Enamik staadione on avatud kuni 28. augustini iga päev kell 8.00–21.00 (Mustjõe gümnaasiumi staadion kell 09.00–21.00), v.a riigipühadel või juhul, kui need on välja renditud organiseeritud treeninguteks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.