"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
SUVESÜNDMUSED Kontserdil saab kuulata Liisi Koiksoni, ekskursioonid viivad Kadrioru ja vanalinna saladusi avastama (0)
15. juuli 2022

Artjom Savitski esineb 14. juulil kell 18-19 Lasnamäel Lindakivi väljakul. Kadrioru pargi sünnipäeval, 22. juulil kella 12-16 korraldavad nii Miiamilla lastemuuseum kui Peeter I maja tasuta üle pargi lossiaiamänge ning kell 15 algab Katariina aiast ekskursioon “Uus ja vana Kadriorg”.

Pirita-Kosel Kullese 5 hoovis astuvad suve jooksul üles paljud tuntud muusikud. Kolmapäeviti toimuvatel aiakontsertidel kõlab muusika kantrist džässini. “Elu on näidanud, et piritalased soovivad suvel hubases aias mõnusalt muusikat nautida. Korraldaja Aivar Nurmik ootab ka eeloleval suvel oma koduaeda Kullese 5 suveõhtuid muusikaga veetma,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. “Kogukonnaaktivist Nurmik on koos pere ja sõpradega ajanud väga head asja, muusikat jagub igale maitsele. Hoov mahutab ligi 300 inimest, loodetavasti pääsevad kõik huvilised sisse.”
“Kontsertide mõte tuli meie aias bändiproove tehes,” rääkis Nurmik, kes mandoliinil ja bändžol teeb kaasa ansamblis Robirohi. “Kui naabrid aia taha kuulama kogunesid, tuligi mõte korraldada juba suuremaid kavaga muusikaõhtuid.”
Piletid saab soetada www.ticketline.ee. Osa kontserte on tasuta ja teha saab annetuse.

Vaata galeriid (48)

Kristiine korraldab tasuta kontserte Löwenruh´ pargis, need algavad kell 19. Vokaal-instrumentaalansambel Tants’n’Trall esineb 23. juulil. Kõlab rock’n’roll, rahvamuusika, sekka estraadi ja muud retrohõngulist tantsumuusikat. 20. juulil on laval ansambel Kangelased, 27. juulil esineb Heino Tartes ja sõbrad. Nende põhiliseks inspiratsiooniks on Eesti lõõtspill ehk Teppo tüüpi lõõtspill, mis on ainulaadne pill terves maailmas. 3. augustil astub üles ansambel Vanad sõbrad.

Birgitta festival

Birgitta festival on kahel viimasel aastal pandeemia tõttu ära jäänud, kuid nüüd, 6.-14. augustini see Tallinna Filharmoonia ja Eri Klasi ellu kutsutud festival jätkub. Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul loob tänavuse festivali programm silla Eesti ja Soome muusikute ja heliloomingu vahele. “Esmakordselt on Birgitta festival pühendatud Soome ja Eesti muusikute koostööle,” ütles Kõlvart. “Raskel ajal on vaja rohkem koostöö ja sõpruse märke kahe riigi vahel, kahe sõbra vahel. Kultuur on kindlasti selleks kõige parem võimalus.”
Pirita kloostri festivalimaja on ilmastikukindel – saal on kaetud katusega. Ligi 830-kohaline tõusuga ning pehmete toolidega pealtvaatajate tribüün tagab hea nähtavuse kogu saalist. “Tänavune festival jätkab kahtlemata juba saavutatud kõrgtaset,” lausus Kõlvart. “Birgittal saab sel aastal nautida uudisteoseid, tunnustatud suurlavastusi, ürgsel rahvamuusikal põhinevat modernistlikku heliloomingut, video-ja valgusmängu ning palju muud.”

Inglirannas toimub 24. juulil kl 11-17 Tallinna noorte esimene rannafestival, mis toob kohale nii kaasahaaravad rütmid kui ka rannavõrkpalli, SUP laua harjutused jpm.

Kopli ekstreempargis võtavad 25. juulil kella 12.30-18.30 omavahel mõõtu BMX sõitjad ja Kase pargis rulatajad.
Noortefestivalid toimuvad ka teistes linnaosades. Mustamäel tuleb 4. augustil Vilde noortefestival, Põhja-Tallinnas 12. augustil Kari noortefestival ja Lasnamäel 27. augustil Kivila noortefestival. Haabersti korraldab noortefestivali 28. augustil, Vabaduse väljak on noorte päralt 3. septembril.

Vormi saab end ajada nii noor kui vana

Tasuta treeningutel saab osaleda kõikjal üle linna. Näiteks Kadaka staadionil (E. Vilde tee 120) on tasuta treeningud seenioridele igal esmaspäeval kella 11-12. Treeningud välijõusaalis toimuvad noortele igal neljapäeval kell 17 ja täiskasvanutele kell 18. Registreeruda pole vaja.
Suveürituste sarjad täienevad pidavalt, jooksvalt saab neist ülevaate linna kodulehe huvi.tallinn.ee. kaudu.
Kokku toimub suve jooksul Tallinnas üheksa noortefestivali, mille fookuses on ekstreemsport, tänavakunst ja -tants ning muusika.
“Noorte suvepuhkus peab olema võimalikult põnev. Mul on hea meel, et juba mitmendat aastat mõeldakse ka neile noortele, kes veedavad suve linnas. Festivalide korraldamine Tallinna viies linnaosas tähendab, et üritused tulevad noortele peaaeguet koju kätte,” ütles abilinnapea Vadim Belobrovtsev. “Ühtekokku toimub üheksa eriilmelist festivali, kust leiab nii loovust, ettevõtlikkust ja meeskonnatööd toetavaid tegevusi kui ka rohkesti meelelahutust, mida noored suvelt kindlasti ootavad.”

Festivalidel saab nautida ooperit ja rännata keskaega
• 30. juulil kella 11-15 Pae pargi pirukafestival.
• 6.-14. augustini toimub Pirita kloostri varemetes taas Birgitta festival. Tallinna Filharmoonia avab selle Veljo Tormise poolelijäänud ooperi “Lalli” Rasmus Puuri (pildil) lõpetatud versiooniga.

Ekskursioonid viivad Kadrioru ja vanalinna saladusi avastama

• Kadriorgu saab näha laste silmade kõrguselt. Selleks korraldab lastemuuseum Miiamilla peretuurid, kus vaatame hooneid läbi laste silmade ja räägime noortepargi hiilgeajast. Retkejuhid jutustavad mitme hoone lugusid ja vaatavad, kuidas vanad ja uued majad sõbralikult üksteist toetavad. Ringkäigul saadakse ka teada, millised on laste lemmikkohad Kadriorus. Ekskursioon sobib 1.-4. klassi lastele, ringkäik kestab 60-90 min. Tuurid toimuvad 17. juulil ja 14. augustil, algusega kell 13. Peretuuri kohtumispaik on muuseumi ees. Sooduspilet maksab 5 ja perepilet 10 eurot. Gruppidel võimalik broneerida ringkäik kuni oktoobrini tel 601 7057 või mm@linnamuuseum.ee.
• Kadrioru pargi sünnipäeval, 22. juulil kella 12-16 korraldavad nii Miiamilla lastemuuseum kui Peeter I maja tasuta üle pargi lossiaiamänge ning kell 15 algab Katariina aiast ekskursioon “Uus ja vana Kadriorg”. Kel sel päeval pole võimalik, saab võimaluse sel ekskursioonil osaleda 8. juulil kell 15 ja 18. augustil kell 18 (vene keeles) ning 9. juulil kell 15 ja 21. augustil kell 15 (eesti keeles)
• 16. juulil ja 6. augustil kell 15 on Peetri majas ekskursioon “Vana palee saladused” eesti keeles ning 17. juulil ja 5. augustil kell 15 vene keeles.
• Linnaelumuuseumi eestvõttel piilutakse täiskasvanute maailma. Samanimelise näituse tuules viiakse suvelgi läbi juba populaarseks saanud sekskursioonid “Kõlvatu Tallinn”: 1. juulil inglise, 2. juulil eesti ja 5. juuli vene keeles. Alla 16-aastastele pole need soovitavad. Kui näitus “Kõlvatu Tallinn” räägib tallinlaste intiimelust läbi aja, eri ihadest ja nendega kaasnenud tabudest, siis (s)ekskursioonid linnaruumis laiendavad neid teemasid ning jutustavad konkreetsete paikadega seotud lugusid, liikudes vanalinnas ringi ning õppides tundma armumaagia taimi ja mõndagi muud üsna kõlvatut. Elamuslik ekskursioon sisaldab ka töötuba. Tuur algab ja lõpeb linnaelumuuseumis (Vene 17) kell 18, see kestab u 1,5 tundi. Piletid saab Fientast.

Kontsertidel esinevad Liisi Koikson ja Artjom Savitski

• 20. juulil kell 19 ansambli Kangelased kontsert Löwenruh pargis, kontsert toimub muusikasuve raames.
• 20. juuli kell 19 Kullese 5 aiakontsert, esinevad Raivo Tafenau, Ein Agan ja Marianne Leibur.
• 27. juulil kell 19 Kullese 5 aiakontsert, esineb Lavassaare trio.
• 27. juulil kell 19 Heino Tartese ja sõprade kontsert Löwenruhpargis muusikasuve raames.
• 29. juulil kell 14 kontsert Mustamäe turul, esineb Männiste pereansambel.
• 3. augustil kell 19 esinevad Kullese 5 aias Tõnu Raadik ja Eevo Sommer.
• 3. augustil kell 19 kesklinna suvekontsert Vaikses pargis, esineb Liisi Koikson.
• 3. augustil kell 19 ansambli Vanad sõbrad kontsert Löwenruh pargis muusikasuve raames.
• 5. augustil kell 14 kontsert Mustamäe turul, esineb Carine Jessica Kostla.
• 10. augustil kell 19 Kullese 5 Ilves sisters.
• Kadriorus asuva Miiamilla lastemuuseumi terrassil (vihmase ilma korral sees) on kavas suvekontserdid muusikuteduolt Muzykanty Vetra, kelle repertuaari kuuluvad nii rahvalaulud kui ka varajane muusika ajaloolistel pillidel, samuti omalooming ja improvisatsioonid. Kontserdid on tasuta ja toimuvad 9. juulil kell 16, 22. juulil kell 13, 13. augustil kell 13 ja 27. augustil kell 16. Igal kontserdil on uus teema.

Lapsi ja noori ootavad mustkunstietendused ja surfiõpetus
• 17. juulil Kose pargi mänguväljakul, 31. juulil Mähe vaba aja keskuse juures korvpalliväljakul ja 14. augustil Pirita spordikeskuse mänguväljakul kell 12 lastepidu.
• Mustkunstnik Fred-Erik Johansson esineb 10. juulil Paasiku mänguväljakul, 24. juulil Asunduse pargis. 7. augustil Tondiraba pargis ja 14. augustil Priisle pargi laval. Etendused algavad kell 11 ja kestavad umbes 30 minutit.
• 5., 12., 19. ja 26. juulil kell 17.15 tasuta SUP-treening noortele Inglirannas.
• Igal pühapäeval 11. septembrini kella 12-13 lastehommikud kordamööda igas Mustamäe suuremas pargis.
• 7. augustil kell 12 korraldab Löwenruh pargis muinasjututegelane lastele mänge ja mullietendust.
• 14. augustil kell 12 etendus kogu perele Löwenruh pargis.
• Augusti lõpuni on lastemuuseumis Miiamilla “Rohelised reeded” igal reedel algusega kell 15, erand on jaanipäev, mil see jääb vahele. “Rohelised reeded” on loodushoidu ja rohelist mõtteviisi toetav projekt, mis jagb nippe, kuidas keskkonnasõbralikult käituda, uurib, kuidas aed elab, ning laseb lastel näppe mulda pista ja hoolitseda kasvama pandud taimede eest. Osalemine muuseumipiletiga.
• 8-12-aastastele korraldab linnamuuseum 28.-30. juunini ja 16.-18. augustini suvised linnalaagrid, mille fookuses on Tallinna loo uurimine üle linna. Igal päeval on nii õuemänge kui meisterdamist. Kolme päeva jooksul külastatakse linnamuuseumi filiaale ning saadakse teada, mis on kõige-kõigemad esemed ja kohad. Laagripäevad kestavad kella 10-16.30. Teavet laagri kohta saab e-posti aadressil Annika.Vorobjova@linnamuuseum.ee.

Kõikjal üle linna võib osaleda tasuta kepikõnni ja jõutrennis
• Kõikjal üle linna saab osaleda tasuta kepikõnnil või jõutrennis
• Esmaspäeviti kella 11-12 eakate treening Kadaka staadionil (E. Vilde tee 120). Treeningud jätkuvad septembri lõpuni.
• Kolmapäeviti kella 18-19.30 kepikõnni trenn Männi pargis. Treeningud jätkuvad septembri lõpuni.
• Neljapäeviti kell 17 noortele ja kell 18 täiskasvanutele treeningud Kadaka staadionil (E. Vilde tee 120). Treeningud jätkuvad septembri lõpuni.
• 5. oktoobrini kolmapäeviti kell 12 treeningud Löwenruh` pargis
• 31. augustini kolmapäeviti kella 14-15 Koidu pargi noorte tõukeratta treening.
• 26. augustini teisipäeviti ja neljapäeviti kella 15-16.30 korvpallitreening noortele Snelli staadionil.
• 26. augustini esmaspäeviti ja kolmapäeviti kella 14-16 jalgpallitreening noortele Südalinna staadionil.
• 26. augustini teisipäeviti ja neljapäeviti kella 14-16 noorte võrkpallitrenn Inglirannas.
• 20. juunil kell 17 jõutreening Endla 92 hoovis, juhendab Bronek Jaani.
• 22. ja 30. juunil kell 18.30 discgolf lauluväljakul.
• 30. juunil, 14. ja 28. juulil ja 11. augustil kell 18 kepikõnni treening Pirita spordikeskuse lähedal Rummu tee 3. Käimiskeppe saab laenutada kohapeal.
• 1. juulil kell 19 Ladina-Ameerika tantsutreening Inglirannas, kavas bachata ja salsa.
• 6., 13., 20. ja 27. juulil kell 19 Hirvepargis joogatreening algajatele.
• 10. augustil kell 19 Reidi teel sildi “Tallinn” juures enesekaitseõppus.
• 11. augustil kell 18 jooksutreening algajatele Merineitsi kuju lähedal.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.