"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
G4S Inimesed kipuvad üritustel meelt lahutades liiale minema (0)
16. juuli 2022
Ilja Matusihis/Pilt on illustratiivne

Suvi on festivalide ja suurürituste aeg, kui inimesed saavad nautida elamusi ja end välja elada, samas lähevad nii mõnedki lõbustustega liiale ning võivad olla ohtlikud nii endale kui ka teistele, märgib turvaettevõte G4S.  

Juba 20 aastat erinevatel üritustel töötanud Tiit Uspenski ütles, et tänapäeva suurüritused ja festivalid ei ole enam sama rajud kui 1990. aastatel, kuid peamine probleemide põhjus on jätkuvalt salakaval meelemürk alkohol. “Siin on kaks võimalust, see teeb inimese kas rumalaks või julgeks.”

Kumbki nendest hea ei ole, sest näiteks praegu toimuva Rally Estonia puhul võib nii rumal käitumine kui ka hulljulgus lõppeda väga traagiliselt.

Üritustel tagab tavaliselt inimeste turvalisust ja hoiab korda turvafirma. Kui tekib mingi vaidlus ja inimesed muutuvad agressiivseks, kutsutakse nad korrale. G4S-i mehitatud valve müügijuht Kristiina Eelmaa on töötanud turvaäris 19 aastat, neist esimesed turvatöötajana ning seejärel juhina. Eelmaa on olnud seotud näiteks laulu- ja tantsupeo, Viljandi pärimusmuusika festivali, rallide ning mitmete rahvusvaheliste võistlustega. Turvajuhina oli tema ülesandeks muuhulgas töötada välja turvaplaan ning tagada turvatöötajate olemasolu, et inimesed oleks ürituse raames kaitstud.

„Kõige ohtlikumad üritused on rallid, kus on peamine prioriteet kaitsta inimeste elu ja tervist. Praegu on käimas Rally Estonia, kus rahvas tahab leida ralli nägemiseks magusamaid kohti, mis on ka kõige ohtlikumad. Inimesed tihti ei mõista ohu suurust ning seetõttu sekkuvadki turvatöötajad, kes teevad kõik endast oleneva, et tagada pealtvaatajate ja osalejate ohutus,” selgitas Eelmaa ja palus inimestel suhtuda seetõttu turvatöötajatesse mõistvalt. 

Erinevate ürituste ajal on tihti probleemiks ka inimeste, sealhulgas laste kadumine ning asjade kaotamine või vargused. “Kui asjade puhul on enamasti nii, et need on kuskile hooletult järelevalveta jäetud, siis inimeste osas võib tihtilugu kadumise põhjuseks olla soov isekeskis olla või napsi tagajärjel tekkinud uitmõtte ajel teisele üritusele või seltskonda suunduda,” sõnas politsei- ja piirivalveameti (PPA) operatiivjuht Rain Jõeveer.  

Lõbutsemist ja enda välja elamist kellelegi keelata ei saa, kuid seejuures tuleks ikkagi end ja oma sõpru kontrollida, et tühjast kohast ei tekiks tülisid või konflikte. Kui nähakse, et keegi muutub liiga ülemeelikuks ning võib teistele ohtlik olla, tuleb pöörduda julgelt esimese turvatöötaja poole – nemad aitavad tagada kõigi ohutuse, märkis G4S.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.