"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
uus koalitsioon Jüri Ratas: Et meie rahvas oleks hoitud ja riik kaitstud (1)
18. juuli 2022
Jüri Ratas

Riigikogu ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas soovib ametisse astuvale valitsusele jõudu ja meelekindlust tulla toime väljakutsetega, mis seisavad ees järelejäänud seitsme ja poole kuu jooksul enne Riigikogu valimisi.

„Et meie rahvas oleks hoitud ja riik kaitstud mitte ainult paberil ega koalitsioonipoliitikute sõnavõttudes, vaid ka reaalselt ellu rakendatuna,“ märkis Ratas.

Tema sõnul praegustel keerulistel aegadel, mil üle 20-protsendiline inflatsioon laastab meie inimeste heaolu ja sissetulekuid, ootavad eestimaalased valitsust, keda saab päriselt usaldada.

“Kes miljardi euro eest majanduslikke lubadusi võttes ei hakkaks hiljem inimesi ootamatult suurte maksutõusudega kimbutama,” lausus Ratas. “Vaid ütleks otse, milliseid kulusid kavatsetakse kärpida või milliseid makse tuleb tõsta, et võimuleppe kõik kulutused saaks rahaliselt kaetud. Keskerakonna seisukoht on, et läbi tarbimismaksude tõusu me kindlasti kulude katmist ei toeta. See lööks kõige valusamalt just keskklassi ja väiksema sissetulekuga inimesi.“

Ratas tõi välja, et kui Keskerakond tuli valitsuses välja lastetoetuste ja energiatoetuste kavaga, seisis Reformierakond kindlameelselt sellele vastu põhjendusega, et raha ei ole.

„Täna teame, et Keskerakonna initsiatiivil esimese ja teise lapse toetused ning lasterikka peretoetus tõusevad,“ ütles ta.

Ratase sõnul on kindlasti olulised uue valitsuse toetused ka energeetikas, tulumaksuvaba miinimumi tõus, lisarahastus pikaajalises hoolduses ja üksikvanemate toetuse tõstmine.

„Ma tõesti loodan, et Reformierakond oli kõigi nende kulutustega päri mõistmisest, et Eestimaa inimesi on vaja aidata. Aga mitte ainuüksi sellepärast, et järeleandmisi tehes pidada peaministriparteina vastu kuni valimisteni,“ märkis Ratas.

Tema sõnul loodava valitsuse eesmärk on viia järgmise seitsme ja poole kuuga ellu viis suurt reformi: elektrituru-, haridus-, peretoetuste-, omastehoolduse- ja maksureform.

„Vaevalt, et selle kõigega jõutakse nii lühikese aja jooksul piisavalt põhjalikult tegeleda. Soovitan üliambitsioonikate ja liiga pikkade plaanide asemel mõelda hetkel inimese tasandil, et meie rahvas eeloleva sügistalve vastu peaks. Reformierakonna signaalid aknate tihendamisest ja inimeste kohustusest ise hakkama saada paraku ei ole kuigi julgustavad,“ ütles Keskerakonna esimees.

Ratase sõnul teeb Eesti Keskerakond opositsioonierakonnana kõik selleks, et kaitsta keskklassi ja vähemkindlustatud inimeste huve.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

instruktor
16. juuli 2022 20:54
https://eestinen.fi/2022/07/nato-standardid-tekitavad-ukrainas-elevust/