"Kohalik ajakirjandus peab toimima kui demokraatia tugisammas – pakkuma kohalikele elanikele põhjalikku ülevaadet valitsuskorraldusest ja majandusvõimu toimetamisest, et nad saaks kodanikena valimistel informeeritud otsuseid teha."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Nõmmel kahekordistatakse talihoolduse tehnikaparki (1)
18. juuli 2022
Foto Nõmme Linnaosa Valitsus

Sügisest hakkab Nõmmel kehtima uus tänavahoolduse leping. Uus riigihange „Nõmme linnaosa kõrvaltänavate ja haljastute hooldustööd 2022 – 2028 ” toob endaga kaasa tehnikapargi suurendamise Nõmme tänavate talihoolduseks ja hoolduskvaliteedi tõstmise suveperioodiks.

Nõmme linnaosa vanem Karmo Kuri sõnul on viimased 5 aastat toonud kaasa klimaatilisi muutusi, millest tulenevaid probleeme saab uue hooldustööde riigihankega parandada. „Veel värskelt meeles talve silmas pidades tooksin välja kaks olulist muutust. Üks on tehnikapargi kahekordistamine. See toob lumerohketel talvedel Nõmme tänavatele kaheksa sahatraktorit varasema nelja asemel,” rääkis ta.

Teise olulise muutusena tõi Kuri välja esmakordselt riigihankes oleva punkti tänavate libedusetõrje graniitsõelmetega jäävihma korral. “Viimased talved on lisaks rohkele lumele meid üllatanud veel teisegi ekstreemse ilmastikunähtusega nagu jäävihm,” lausus ta. “Uus lepingupunkt võimaldab linnaosal sellistes situatsioonides viivitamatult reageerida. Varasema hankega võrdluses tooksin välja ka suvise hoolduse kvaliteedi parandamise. Seni on Nõmme tänavaid suvisel perioodil hooldatud kord kuus, kuid uus hange näeb hooldust ette kaks korda kuus.”

Avalik riigihange „Nõmme linnaosa kõrvaltänavate ja haljastute hooldustööd 2022 – 2028” hõlmab endast teede ja tänavate ning haljastuse hooldust, mis on varasemalt  korraldatud avalikkus hankes eraldi. Võttes arvesse majanduslikku ja geopoliitilist olukorda korrigeeritakse teenuse osutamise hindasid kord aastas lähtuvalt eelneva kalendriaasta Eesti Statistikaameti poolt avalikustatava tarbijahinnaindeksi aastamuutusest.

Nõmmel on teid kokku 184 kilomeetri ulatuses, millest 44 on suuremad magistraalid ja kuuluvad Keskkonna- ja Kommunaalameti hoolduse alla. Ülejäänud 140 kilomeetrit on linnaosa halduses olevad väiksemad ning asumisisesed teed.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Nõmme elanik
2. aug. 2022 09:48
Kui saaks nii, et Pääskülas ei soolatataks talvel kõrval teid, Kalda tn 1...3 ja 2...40 Siis saaks ka metsa suusatama ilma suuski"soolamata", hoiaks suures osas raha ja soola resurrsi kokku, kus seda oleks rohkem tarvis ja kohalikud inimesed oleks ka paremas tujus.