"Kohalik ajakirjandus peab toimima kui demokraatia tugisammas – pakkuma kohalikele elanikele põhjalikku ülevaadet valitsuskorraldusest ja majandusvõimu toimetamisest, et nad saaks kodanikena valimistel informeeritud otsuseid teha."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Eesti Vabaõhumuuseum tähistab sünnipäeva: Haabersti linnaosa elanikele on kingitus! (0)
19. juuli 2022
Foto Haabersti Linnaosa Valitsus

Tänavu tähistab Eesti Vabaõhumuuseum 65. sünnipäeva. Eesti Vabaõhumuuseumil ja Haabersti Linnaosa Valitsusel on linnaosa elanikele kingitus. Reedel, 22. juulil on salasõnaga „Kakumäe 555“ sissepääs muuseumisse tasuta! Eesti Vabaõhumuuseumisse võib tulla oma jalgrattaga ja kaasa võtta ka oma lemmiklooma. Muuseumis on mõnus iga ilmaga ning tegevust kogu perele.

Endise Rocca al Mare suvemõisa alale asuti eesti taluarhitektuuri ja maarahva eluolu tutvustavat muusemi rajama 1957. aastal. Eesti erinevaist paigust kohale toodud hooned, mida tänaseks on kokku juba üle 80, annavad pildi kohaliku talurahva elust 18.-21. sajandini.

Muuseumiküla jaguneb neljaks erinevaks ajalooliseks piirkonnaks: madal ja tasane Lääne-Eesti, Soome mõjutustega paepealne Põhja-Eesti, künklik Lõuna-Eesti ja Eesti saared.

Iga piirkonna kujutamisel on lähtutud kohaliku looduse, külatüüpide ja teedevõrgu eripäradest. Nii paiknevad talud tänav- või ridakülas, tiheda kobarana sumbkülas või laialipaisatult hajakülas. Lisaks on muuseumis ka oma kõrts ja kabel ning külakeskus kooli, poe ja pritsikuuriga.

Talud ja ühiskondlikud hooned räägivad lugusid erinevate perede ja ametimeeste elust – milline nägi välja pärisorja rehemaja, kuidas parandas oma elujärge rentnik, kui kitsalt elas kehviku pere, millised uuendused tõi kaasa omariiklus, kus asus kooliõpetaja korter ning poepidaja elamine.

Kõigest sellest ja paljust muust saad osa jalutades muuseumi külateedel ning kiigates sisse erinevatest aegadest ja paikadest pärit eesti taludesse.

Täpsem info vabaõhumuuseumist ning muuseumi lahtiolekuajad leiad ➡️ www.evm.ee

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.