"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
covid-19 Üle poole lätlastest arvab, et epideemia haripunkt on möödas (0)
19. juuli 2022
Foto: Scanpix / foto on illustratiivne

Kaugelt rohkem kui pooled ehk 58 protsenti küsitletud Läti elanikest kalduvad uskuma, et COVID-19 epideemia kõige hullem järk on möödas, samas kui juuni alguses andis selle vastuse 56 protsenti küsitletutest ning aasta alguses 34, osutab BENU Aptieka stressitermomeeter.

Samas usub iga viies ehk 21 protsenti vastanutest, et pandeemia rängim järk ei ole veel läbi ning sama palju vastajaid ei omanud selles küsimuses arvamust.

Võrdluseks, selle aasta alguses oli 42 protsenti nõus sellega, et COVID-19 halvim järk ei ole veel möödas ning 24 protsenti ei andnud kindlat vastust.

Kui võrrelda andmeid vastajate soo järgi, siis mehed olid optimistlikumad – nende seas arvas 62 protsenti, et epideemia halvim faas on möödas, naiste puhul oli neid 53 protsenti. Vastupidisel arvamusel on 19 protsenti meestest ja 24 protsenti naistest.

Küsitlus viidi läbi koostöös Interneti-uuringute ettevõttega Gemius, selles osales 1478 vastajat.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.