"Kohalik ajakirjandus peab toimima kui demokraatia tugisammas – pakkuma kohalikele elanikele põhjalikku ülevaadet valitsuskorraldusest ja majandusvõimu toimetamisest, et nad saaks kodanikena valimistel informeeritud otsuseid teha."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Euroopa Komisjoni president: Venemaa šantažeerib meid ja kasutab energiat relvana (2)
20. juuli 2022
Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen Foto Scanpix

“Venemaa šantažeerib meid. Venemaa kasutab energiat relvana ja seega peab Euroopa olema valmis igaks juhtumiks, olgu see Vene gaasi osaline suuremahuline äralõikamine või täielik katkestus,” ütles komisjoni president Ursula von der Leyen.

Euroopa Komisjon ärgitas kolmapäeval Euroopa Liidu riike vähendama nõudlust gaasi järele talvekuudel 15 protsendi võrra, et seista vastu Venemaa energiaalasele väljapressimisele.

Komisjon palus anda liikmesriikidel ka endale erivolitused nõudluse vähendamise jõustamiseks, kui Venemaa Euroopalt gaasivarustuse ära lõikab.

Saksamaa: Venemaa kasutab turbiini puudumist ettekäändena

Saksamaa valitsus teatas kolmapäeval, et Venemaa kasutab turbiini puudumist ettekäändena gaasitarne vähendamiseks läbi Nord Streami gaasitoru.

“Tahaksin rõhutada, et meile teadaoleva info kohaselt on see Vene poole ettekääne,” ütles Saksa majandusministeeriumi kõneisik vastuseks ajakirjanike küsimusele gaasivoolu vähendamise kohta.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Minu Arvamus
31. juuli 2022 06:56
Euroopa Komisjoni president: Venemaa šantažeerib meid ja kasutab energiat relvana . . . * Eks meie kasuta sanktsioone relvana, mis millegipärast mõjuvad hoopis meile laastavalt, mida on tunda kaupade megahindades ja talvel kindlasti küttearvetes.
Arvamus
20. juuli 2022 14:40
Venemaa šantažeerib??? Teatavasti on Venemaa kasvõi homne päev valmis tarnima puudujääva osa gaasi ka täiesti töökorras ja juba isegi gaasiga täidetud Nord Stream 2 torujuhtme kaudu, milleks pole Euroopas vaja teha enam muud, kui vaid kraan avada. Ja muidugi raha tarnitud gaasi eest õigeaegselt Gasprompanga rublaarvele kanda! Ühesõnaga kaks lihtsat sammu ja on kogu probleem hetkega päevakorrast maas aga ilmselt oli Ursulal juba kooliajal raskusi arusaamisega, et 1+1 saab olla alati vaid 2 ega mitte midagi muud, mis parasjagu ehk rohkem meeldiks, isegi kui sealjuures ka palju tahes kõiksugu jama kokku valetada!