"Kohalik ajakirjandus peab toimima kui demokraatia tugisammas – pakkuma kohalikele elanikele põhjalikku ülevaadet valitsuskorraldusest ja majandusvõimu toimetamisest, et nad saaks kodanikena valimistel informeeritud otsuseid teha."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Keskkonnasõbralik rongisõit on üha popim, üheks põhjuseks eriti kõrged kütusehinnad (0)
20. juuli 2022
Foto Mats Õun

„Praegu on paljud inimesed enda jaoks taasavastanud ühistranspordi, rong on seejuures rõõmustavalt paljude esimene valik,” ütles Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo. “Reisijate arvu kasv ja suurenenud omatulu on meile väga oluline selleks, et aidata kompenseerida hüppeliselt kasvanud kulusid kütusele ja elektrienergiale.“

Elroni rongidega sõideti juunis 678 000 korda, mis on 13% enam kui aasta tagasi. Omatulu kasvas kolmandiku võrra, ulatudes rekordilise 1,94 mln euroni.

Kongo täpsustas, et enim on sõitjaid lisandunud kiiretel linnadevahelistel ekspressliinidel. „Palju uusi sõitjaid oleme saanud nii Tartu, Narva kui Viljandi suunal,” lausus ta. “Praegu saab neid liine teenindada veel ainult diiselrongidega, mida meil kahjuks piisavalt ei ole. Seetõttu tuleb suure nõudluse juures praegu ette, et inimesed peavad püsti seisma, palume seepärast vabandust.”

Uued rongid on Kongo sõnul paari aasta pärast siin. “See tähendab, et rongiliiklus muutub veelgi kiiremaks, mugavamaks ja tihedamaks,” lisas ta.

Linnalähiliikluses on sõitjate arvu taastumine võtnud kauem aega, sest osa varasemaid reisijaid eelistab teisi alternatiive. „Kuigi Elroni rongid kasutavad ainult taastuvelektrit ja on seega lisaks kiirusele ja mugavusele ka kõige keskkonnasäästlikum liikumisviis, saab paljude jaoks otsustavaks siiski teenuse hind,” sõnas Kongo. “Kindlasti on siin mõttekoht, kas praegune ühistranspordikorraldus, kus tasuline rong ja tasuta või pooltasuta buss teenindavad samu piirkondi paralleelselt, töötab ühtse tervikuna.”

Aasta esimese kuue kuuga on Elroni rongidega tehtud ligi 3,5 mln sõitu, reisijate arv on kasvanud 28%. Tervelt seitse piletit kümnest ostetakse iseteenindusest – kas veebist või rongist piletimasinast, kust ostes on piletid soodsamad. Alates eelmise aasta lõpust saab piletimasinas lisaks Elroni kaardile tasuda ka pangakaardiga, kui sellel on viipemaksed lubatud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.