"Kohalik ajakirjandus peab toimima kui demokraatia tugisammas – pakkuma kohalikele elanikele põhjalikku ülevaadet valitsuskorraldusest ja majandusvõimu toimetamisest, et nad saaks kodanikena valimistel informeeritud otsuseid teha."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
LÄBI MÜÜDUD: Veskimöldre elurajooni arendaja müüs viimase vaba krundi (0)
20. juuli 2022

Eesti viimase veerandsajandi ühe tähelepanuväärsema uue elurajooni arenduse, Tallinna piiril asuva Veskimöldre viimanegi krunt on müüdud. Tänase seisuga on ligi 100 hektari suuruses Veskimöldre arenduses kõik 166 kinnistut ja 121 ridaelamu korterit müüdud ning piirkonnas elab ligikaudu 1000 inimest.

“Mugavad ja hubased kodud, ohutult planeeritud liikluskeskkond ning kõik muu kaasaegse kvaliteetse elamupiirkonna juurde kuuluv lubab tehtud tööle tagasi vaadates rahulolevalt tõdeda, et oleme loonud midagi sellist, mida võib häbenemata teistele arendajatele eeskujuks tuua,” sõnas Brave Capitali omanik ja juhatuse liige Veljo Kuusk.

Veskimöldre lähedusse hakati esimest elamurajooni rajama juba 1995. aastal ning see kujunes läbimõeldud keskkonna tõttu juba aastate eest üheks hinnatumaks elupaigaks Tallinnas. “Omal ajal oli see läbimurdeline projekt, sisuliselt teerajaja kõigile tänastele kaasaegsetele terviklikele elurajoonidele,” kommenteeris Kuusk, kes on arendusega seotud olnud algusest peale.

  1. aastal alustati Veskimöldre teise etapi ehitamist, mille taristu valmis 2017. aasta sügisel ja mis on tänaseks lõplikult valmis. “Veskimöldre on välja müüdud ja punkt. Kolmandat, neljandat või viiendat etappi, nagu see filmitööstuses populaarsete kassahittide puhul kombeks on, ei tule,” rõhutas Kuusk.

Järgmisel aastal avatakse piirkonnas ka Möldre Elamuskeskus, mille üle 5000 m2 netopinnale on planeeritud kobarkino, minilaod, mitmesugused spordisaalid, restoranid-kohvikud, keemiline puhastus, laste mängutoad, erinevate suurustega büroopinnad ning kaubandus- ja teeninduspinnad.

Veskimöldre elamurajooni arendas Brave Capital ning kinnistute ja ridaelamute müügi eest vastutasid kinnisvarabüroo Nordic Brokers’i maaklerid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.