"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
vaata tänavaid Linn langetab 80 tänaval lubatud sõidukiirust: kvartalisisestel tänavatel 30 km/h ja südalinna piirkonna suurematel tänavatel 40 km/h (0)
20. juuli 2022
Foto Albert Truuväärt

Tallinna tänavatel langetatakse turvalisema liikluse tagamiseks lubatud piirkiiruseid: kvartalisisestel tänavatel 30 km/h ja südalinna piirkonna suurematel tänavatel 40 km/h. “Autoliikluse kiiruse alla toomisega saab vähendada õnnetuste hulka ja tõsidust, see vabastab ruumi ka teistele liiklejatele, leevendab Tallinna müraprobleemi ning on säästvam ja sujuvam ka autoroolis,“ tervitas Tallinna otsust astuda nende linnade hulka, kes vähendavad autoliikluse kahjulikke mõjusid madalamate kiirustega MTÜ Elav Tänav tegevjuht Eliisa Puudersell, ja lisas, et MTÜ-le teadaolevalt on suurim sõiduraja läbilaskvus mõõdetud Eestis kiirusel 30 km/h.

Abilinnapea Andrei Novikovi sõnul on südalinnas piirkiiruse alandamise eelduseks fooriprogrammide ümberseadistamine, mis võib paraku spetsialistide nappuse tõttu võtta planeeritust rohkem aega. „Foore ümber seadistamata piirkiiruste langetamisega soovitud tulemust ei saavutata,“ nentis Novikov.

Kiirusepiirang 30 km/h kehtestatakse peamiselt Kesklinna, Pelgulinna ja Nõmme linnaosades, ühtekokku 69 tänaval.

Need on Kivimurru, Tuulemäe, Sikupilli, Katusepapi, Lasnamäe, Majaka põik, Tuha, Killustiku, Metalli, Lahepea, Soodi, Sõudebaasi, Sõjakooli, Rivi, Tuisu, Madara, Tulika põik, Tulbi, Kassi, Mäealuse, Teaduspargi, Kivinuka, Heli, Laulupeo, Kunderi põik, Jakobsoni, Lastekodu, Jakobi, Gildi, Püssirohu, Mõigu, Korgi, Juhtme, Vati, Lambi, Tuukri põik, Karu, Aedvilja, Nafta, Bensiini, Filmi, Värava, Näituse, Võidu, Kagu, Karusmarja, Sinilille, Nelgi, Astri, Aate, Pihlaka, Mahla, Mulla, Härjapea, Roo, Preesi, Aarde, Vaniku, Õle, Heina, Nabra, Pebre, Timuti, Kõrre, Taime, Orase, Nisu, Rukki ja Luste.

Töödega alustati juulis ja need on plaanis lõpetada kooliaasta alguseks.

Kiirusepiirang 40 km/h on plaanis südalinna piirkonna 11 suuremal tänaval, sh Toompuiestee, Tehnika tn, Paldiski mnt, Luise tn, Endla tn, Kaarli pst, Pärnu mnt, Rävala pst, Mere pst, Narva mnt ja A. Laikmaa tänav. Töödega on plaanis alustada septembris.

Tallinna tänavatele rajatakse ka 28 uut teekünnist. Abilinnapea Vladimir Sveti sõnul on linna eesmärgiks rahustada sellega liiklust ja vähendada sellega liiklusõnnetusi. „Selleks paigaldame üle terve linna 28 täiendavat teekünnist. Tegemist on tõstetud ala künnistega, mis täidavad hästi oma eesmärki, sundides sõidukijuhte alandama kiirust ja olema tähelepanelik. Samas on need liiklejatele ohutumad kui plastmassist või kummist valmistatud musta-kollasetriibulised künnised,“ selgitas Svet.

Ehitustööd algasid 7. juulil ja kestavad orienteeruvalt kuu aega.

Künniste paigalduse järjestus on järgmine: Ümera tn 28a, Paepargi tn 17, Virbi tn 8, Roo tn 21a, Laevastiku tn 2, Suur-Patarei tn 9, Neeme tn 8, Herne tn 11, Virmalise tn 28, Uus Maailma tn 13, Vikerkaare tn 21 ja 38 vahel, Rahu ja Kärje tänava ristmikul, Sõpruse pst 251, Ehitajate tee 74 ots, Ehitajate tee 68 ots, Rivi tn 4, Mustamäe tee 29, Kajaka tn 49, Õismäe tee 124, Veerise tn 1, Luisu tn 5, Aianduse tee 1, Astla tee 37, Siniladva tn 8 ning lõpuks Kase ja Urva tänava ristmiku ala.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.