"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Nõudlus Peterburist Tallinna liikuvatele bussidele on järsult kasvanud (0)
20. juuli 2022
Foto: Scanpix

Bussifirmad Lux Express ja Ecolines on täheldanud nõudluse tohutut kasvu reisidele Peterburist Tallinna ja Helsingisse, vahendab BNS.

Lux Expressi andmetel kasvas 4. juulist 18. juulini piletimüük Peterburi liinidel kahe eelneva nädalaga võrreldes 37 protsenti.

“Üldiselt on lähipäevadeks pea 100 protsenti piletitest välja ostetud. Helsingisse on kohad välja müüdud augusti esimese nädalani. Tallinna saab (pileteid – BNS) osta järgmiseks nädalaks,” märkis ettevõte.

Hetkel väljuvad Lux ​​Expressi bussid Peterburist Tallinna kuus korda päevas ning Peterburist Helsingisse – esmaspäeval, teisipäeval ja kolmapäeval neli korda ning neljapäeval, reedel, laupäeval ja pühapäeval viis korda päevas.

Ka Ecolinesi pressiteenistusest öeldi, et juuliks pole bussides pea ühtegi vaba kohta.

“Piletid on välja müüdud. Olukord muutub iga minutiga,” teatas organisatsioon.

Märgiti, et müügi sügavus on kuni 10 päeva ehk siis 10 päeva ette bussipileteid ei ole. Samal ajal paneb ettevõte liinile lisabusse.

Venemaa loode tolliameti andmeil ületas 15.-17. juulil Leningradi oblastis asuvate kontrollpunktide kaudu Soome piiri üle 9,9 tuhande Vene Föderatsioonist tulnud inimese ja umbes 3,6 tuhat sõiduautot; riiki sisenes ligi 9000 inimest ja üle 3,4 tuhande auto.

Vene Föderatsioonist Eestisse liikus sel perioodil Leningradi oblastis umbes 8,4 tuhat inimest ja üle 1,1 tuhande sõiduauto, Eestist sisenes Venemaale umbes 7,9 tuhat inimest ja ligi 1,1 tuhat autot.

15. juulil jõustus Vene valitsuse määrus, millega tühistati koroonaviirusega seotud piirangud üle Vene Föderatsiooni piiride liikumisel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.