"Kohalik ajakirjandus peab toimima kui demokraatia tugisammas – pakkuma kohalikele elanikele põhjalikku ülevaadet valitsuskorraldusest ja majandusvõimu toimetamisest, et nad saaks kodanikena valimistel informeeritud otsuseid teha."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
ettevaatust, puuk! Puukborrelioosi on tänavu nakatunud 450 inimest (1)
20. juuli 2022
puugiinfo.ee

Tänavu on tuvastatud Eestis puukborrelioos 450 korral ja puukentsefaliiti 16 korral. Puugid põhjustavad inimesele kaht tõsist haigust: puukborrelioosi ja puukentsefaliiti. Puukentsefaliiti haigestumise vältimiseks on loodud vaktsiin, kuid puukborrelioosile ehk Lyme’i tõvele vaktsiini pole.

Puukborrelioos diagnoositi Tallinas 109, Pärnumaal 72, Harjumaal ja Saaremaal 58, Tartumaal 36, Hiiumaal 20, Raplamaal 15, Läänemaal ja Viljandimaal 13, Lääne-Virumaal ja Põlvamaal 12, Ida-Virumaal, Järvamaal ja Jõgevamaal kaheksal, Võrumaal kuuel, Narvas ja Valgas ühel inimesel. 

Puukentsefaliiti on diagnoositud Tartus neljal, Harjumaal ja Saaremaal kolmel, Pärnumaal kahel, Narvas, Põlvamaal, Tallinnas ja Viljandimaal ühel inimesel.

Puugi võib inimene üles korjata tavaliselt niisketest ja varjulistest kohtadest, hõredatest sega- ja lehtmetsadest, metsaservalt ja puisniitudelt või lihtsalt rohu seest.

Eemaldamisel ei tasu teda muljuda, kinni tuleks võtta võimalikult nahapinna ligidalt ja pärast eemaldamist hammustuskohta pesta vee, seebi või desinfitseeriva vahendiga. Tähele tasub panna, et puukentsefaliidi võib saada ka toorpiimast. 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

uustulnuk
24. juuli 2022 20:24
https://eestinen.fi/2022/07/brrrr-euroopas-levib-ohtlik-puugihaigus-mis-tapab-kolmandiku-nakatunutest/