"Kohalik ajakirjandus peab toimima kui demokraatia tugisammas – pakkuma kohalikele elanikele põhjalikku ülevaadet valitsuskorraldusest ja majandusvõimu toimetamisest, et nad saaks kodanikena valimistel informeeritud otsuseid teha."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Uskumatud arvud Ukraina ja Venemaa hindasid teineteise kaotusi (0)
20. juuli 2022
Hävitatud Vene Föderatsiooni relvajõudude tank Dmytrivka küla ligidal 20. juunil 2022. Foto: Scanpix

Briti armee ülema admiral Tony Radakini hinnagul on Venemaa Ukraina sõjas kaotanud kuni 50 000 võitlejat. Lisaks langenutele loetakse kaotusteks tavaliselt ka haavatuid, vangistatud ja teadmata kadunud inimesi, vahendab Iltalehti.

Ukraina kaitseministeerium teatas neljapäeval, 19. juulil, et on tapnud 38 550 vaenlase võitlejat. Selle arvu hulka ei arvata haavatuid. Venemaa on oma ohvritest seni vaikinud.

Kumbki pool ei avalikusta täit infot

Ukraina ei ole oma vägede kaotustest seni nõuetekohaselt teatanud ning Ka Venemaa ei loetle neid regulaarselt. Ukraina on varem teatanud vaid tsiviilohvrite arvust.

Vene uudisteagentuur TASS kirjutas 16. aprillil, et Ukraina teatatud 2500-3000 hukkunut on valeinfo. Venemaa kaitseministeeriumi esindaja kindralmajor Igor Konašenkov ütles toona, et õige hukkunute number Ukraina poolel on 23 367.

Igal juhul on mõlema poole teadete põhjal sõjas hukkunud kümneid tuhandeid võitlejaid. Mõlemad pooled annavad aga regulaarselt aru teise osapoole seadmete kadudest. Selline olukord on 24. veebruarist 19. juulini 2022.

Tuhanded tankid hävitati

Ukraina teatas, et hävitas 1691 Vene tanki ja 3892 soomukit. Sellised võivad olla näiteks ründemasinad või soomustransportöörid.

Venemaa on teatanud, et on hävitanud kokku 4099 tanki ja muud soomuslahingmasinat.

Ukraina teatas, et hävitas 851 suurtükiväesüsteemi ja 248 raketiheitesüsteemi. Venemaa numbrid on 3157 ja 759. Suurtükiväesüsteemide hulka loeb Venemaa aga muu hulgas ka miinipildujaid.

Ukraina teatas, et hävitas 113 õhutõrjesüsteemi, 220 lennukit, 188 helikopterit ja 693 mehitamata õhusõidukit. Venemaa teatas, et hävitas 356 õhutõrjeraketisüsteemi, 257 lennukit, 142 helikopterit ja 1564 mehitamata õhusõidukit.

Lisaks on Ukraina teatanud, et on hävitanud 15 sõjalaeva või -paati ja 167 tiibraketti. Venemaa on öelnud, et hävitas 4392 ühikut “erisõidukeid”.

Arvud põhinevad mõlema riigi kaitseministeeriumi teadaannetel. Lääne eksperdid on pidanud Ukraina avaldatud arve Venemaa teadetest usaldusväärsemaks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.