"Kohalik ajakirjandus peab toimima kui demokraatia tugisammas – pakkuma kohalikele elanikele põhjalikku ülevaadet valitsuskorraldusest ja majandusvõimu toimetamisest, et nad saaks kodanikena valimistel informeeritud otsuseid teha."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Venemaa kuulutas Avatud Eesti Fondi soovimatuks ühenduseks (1)
20. juuli 2022
Foto: Scanpix

Venemaa peaprokuratuur kuulutas Avatud Eesti Fondi soovimatuks ühenduseks Venemaa Föderatsiooni territooriumil, vahendab BNS.

“Pärast saadud materjalide uurimist langetas Venemaa peaprokuratuur otsuse kuulutada välismaise vabaühenduse Avatud Eesti Fond tegevus Venemaa Föderatsiooni territooriumil soovimatuks,” teatas kolmapäeval Vene peaprokuratuur avalduses.

Vene peaprokuratuuri hinnangul kätkeb Avatud Eesti Fondi tegevus “ohtu Venemaa Föderatsiooni põhiseadusliku korra alustele ja riigi julgeolekule”.

Peaprokuratuur märkis, et otsus edastati Venemaa justiitsministeeriumile, mis lisab Avatud Eesti Fondi välismaiste ja rahvusvaheliste valitsusväliste organisatsioonide nimekirja, mille tegevus on Venemaa Föderatsiooni territooriumil kuulutatud soovimatuks.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

sama värk
22. juuli 2022 18:33
http://www.kasparov.ru/material.php?id=62D99EC7E42EE