"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Tuleõnnetus ei hüüa tulles Põlenud jalaga noormees: oleks ma vaid laadijad pistikust välja võtnud (0)
21. juuli 2022
Foto: Scanpix

Telefonilaadijast võib saada alguse tulekahju, mis võib muuta kodu elamiskõlbmatuks, kuid Päästeameti hoiatused on tihtipeale kui hane selga vesi. Juuni lõpus tuli Kehra ühest korterelamust tulehäire, millele reageerisid koheselt G4Si patrullekipaaž ja Päästeamet. 

„Vend oli öösel magades külge keeranud ja ärkas Nublu häire peale ning tundis ka kohe, kuidas jalg põleb. Vend jooksis hirmunult minu juurde ja äratas mu üles. Läksin venna toa juurde vaatama ja nägin, et kõik on musta suitsu täis,“ meenutas Nublu klient ja kannatada saanud korteriomanik õnnetusjuhtumit.

Inimesed pääsesid tänu Nublu häirele juhtumist siiski ilma suuremate vigastusteta, kuid korteri üks tuba muutus elamiskõlbmatuks. Korteriomaniku sõnul oli tegu õnneliku õnnetusega, sest kahju oli vaid materiaalne. Samas ütleb ta, et ei sooviks sellist kogemust mitte kellelegi, mistõttu pani juhtum teda senisest veelgi enam tuleohutusele tähelepanu pöörama. Tänaseks on teada, et suure tõenäosusega põhjustas tulekahju lühis, mida oleks saanud ära hoida. „Meil on korteris vana elektrijuhtmestik ja hoidsime pistikus korraga palju juhtmeid-laadijaid, mis on ilmselt ka lühise põhjuseks,“ lisas ta.

G4Si kommunikatsioonijuhi Maxim Tuule sõnul pole taoline tulekahju sugugi haruldane. „Kuigi Päästeamet tuletab tihti meelde, et laadijat ei tohi pistikusse jätta, siis inimesed arvavad ikka, et nendega midagi ei juhtu. Paraku jõuavad aga meieni pidevalt pistikusse jäetud laadijast alguse saanud tulekahjujuhtumid,” rääkis Tuul.

Tuleõnnetus ei hüüa tulles, mistõttu soovitab G4S lühise vältimiseks:
 
·         kontrollida, et teie majapidamises olevad juhtmed ja elektrisüsteem oleksid terved
·         peale seadme laadimist tuleb see koos laadijaga pistikupesast eemaldada
·         vahetada päevinäinud elektrijuhtmestik uue vastu
·         paigaldada endale töökorras nutikad suitsu-ja vinguandur, mis õnnetuse korral reageerijatele viivitamatult märku annaks

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.