"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Harju Maakohus tunnistas kolm meest süüdi välisriigi agressiooniakti toetamises (0)
22. juuli 2022
Foto: Scanpix / foto on illustratiivne

Olles teadlik, et Venemaa Föderatsioon paneb Ukraina vastu toime agressiooni, avaldas 43-aastane Vladimir 11.05.2022 suhtlusportaalis Vkontakte avaliku üleskutse toetada Venemaa Föderatsiooni toime pandavat agressiooni droonide ostmisega ja selleks rahaliste vahendite kogumisega.

Üleskutses palus mees kanda raha droonide ostmiseks tema pangakontodele. Agressiooni toetamise üleskutse tulemusena laekunud ja isiklike vahendite arvelt soetas Vladimir kolm drooni, mille püüdis Koidula piiripunkti kaudu toimetada Venemaa Föderatsiooni, kuid peeti piiripunktis kinni.

Kohtu hinnangul leidis Vladimiri süü välisriigi agressiooniakti teadvalt vahetus toetamises tõendamist ning kohus mõistis talle karistuseks ühe aasta vangistust, millest koheselt ärakandmisele kuulub neli kuud vangistust. Ülejäänud vangistust ei pöörata täitmisele, kui süüdimõistetu ei pane nelja aasta jooksul toime uut tahtlikku kuritegu. Lisaks konfiskeeriti soetatud droonid ja menetluskuludena tuleb süüdimõistetul tasuda kokku 1632,60 eurot.

Lisaks süüdistati kahte meest Vladimiri üleskutse tulemusena, eesmärgiga teadlikult toetada Venemaa Föderatsiooni agressiooni, pangaülekannete tegemises Vladimiri pangakontole. Mehed tunnistati välisriigi agressiooniakti toetamises süüdi ning neile mõisteti karistuseks viis kuud vangistust, mida ei pöörata täitmisele, kui nad ei pane ühe aasta ja kaheksa kuu pikkuse katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu. Lisaks tuleb ühel mehel menetluskuludena tasuda kokku 1224 eurot ja teisel 1191,60 eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.