"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
korterelamu juurde rattamaja Joosep Vimm: rattasõit peab olema mugav ja see teekond algab ratta parkimisest, mitte esimesest meetrist rattarajal (5)
22. juuli 2022
Tallinna abilinnapea Joosep Vimm. Foto erakogu

“Sellest, kus ja millega liigelda ei ole vähem tähtis rattasõidule hoo andmisel ka küsimus, kus ratast hoida,” ütles Tallinna abilinnapea Joosep Vimm. Uute avalike rattaparklate rajamise kõrval käivitus sel suvel ka korteriühistute toetusmeede rattamajade rajamiseks.”

Korteriühistu saab taotleda toetust korterelamu juurde rattamaja ehitamiseks. “Sel aastal on rattamajade rajamise toetust ette nähtud 350 000 eurot, linn hüvitab 70% rattamaja rajamise kuludest kuni 10 000 euro piirini,” selgitas Vimm. “Kusjuures toetust saab kasutada ka majas sees rattahoiuruumi sisustamiseks.”

Tallinna Linnavolikogu keskkonna- ja kliimakomisjoni juhi Maris Hellranna sõnul aitab pealinna rattastrateegiaski ette nähtud rattamajade ja rattahoidlate toetus korteriühistutele lahendada väga suurt probleemi, mille paljud inimesed toovad põhjuseks, miks nad linnas liikumiseks ratast kasutada ei saa: kortermajades ei ole enamasti turvalist kohta, kus oma ratast hoida.

„Uue toetusega saavad korteriühistud selle lahendada ja inimestel tekib võimalus vabalt oma liikumisviisi valida,“ selgitas Hellrand toetuse vajalikkust.

Toetust on võimalik taotleda, kui taotleja on:

  • ehitanud korterelamu hoovi jalg- ja tõukerataste hoidmiseks rattamaja ja/või paigaldanud rattamajja või hoovi jalg- ja tõukerataste akude laadimise seadmed ja/või korrastanud rattamajaga piirneva hoovi, kasutades vett läbilaskvat katendit või;
  • kohandanud korterelamus asuva ruumi jalg- ja tõukerataste hoidmiseks ja/või paigaldanud ruumi jalg- ja tõukerataste akude laadimise seadmed.

Taotlus tuleb esitada kuue kuu jooksul pärast seda, kui tööd on tehtud ja taotleja on tehtud tööde eest esitatud arved tasunud. Taotlusi võetakse vastu aastaringselt.

Taotlejal peab olema taotluses nimetatud tööde tegemiseks ehitusluba või asjaomase asutuse kooskõlastus või esitatud ehitusteatis, kui selline nõue tuleneb ehitusseadustikust või Tallinna linna õigusaktidest.

Loe rohkem rattamaja toetusest siit: https://www.tallinn.ee/et/rattamajatoetus

Kommentaarid (5)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Vootele
23. juuli 2022 16:32
Rattamajad igale korterelamule! Autoga ei peaks üldse saama treppi sõita. Lähim autoparkla peaks jääma alati kaugemale kui ühistranspordipeatus.
Ok
25. juuli 2022 10:20
Majandusvihkaja ^
Rattaga vastutustundlikult
21. juuli 2022 13:46
Rattasõit on hobi, millega ei peaks teised kannatama.
autoga ikka
21. juuli 2022 14:31
Autosõit on hobi, mille tõttu ei peaks teised kannatama.
sama värk
21. juuli 2022 15:34
Peab mõtlema ka seda, kus jalgsi kakerdada.

Seotud artiklid