"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Algab konkurss transpordiameti peadirektori ametikohale (0)
25. juuli 2022

Riigisekretär kuulutab välja avaliku konkursi transpordiameti peadirektori ametikohale. Transpordiameti peadirektori põhiliseks väljakutseks järgmise viie aasta jooksul on transpordi- ja liikuvuse arengukava tegevussuundade elluviimine.

Sealhulgas transpordisüsteemi konkurentsivõime suurendamine, arendades seda säästvalt, nutikalt ja kulutõhusalt, vähendades selle keskkonnajalajälge ning muutes taristul liiklemise ohutumaks; ühistranspordi inimestele lähemale toomine ning selle kasutamise muutmine mugavamaks targema planeerimise ja nutikama piletimüügikorralduse abil.

Olulisteks mõõdikuteks on liikluses hukkunute ja raskelt vigastatute arv, transpordi CO2-heide, Eesti lipu all olevate kauba- ja reisilaevade arv, raudteekaubaveo osakaal tonnkilomeetrites maanteetranspordiga võrreldes, ühistranspordi kasutajate osakaal.

Kandidaadilt oodatakse magistrikraadi või sellega võrdsustatud haridustaset; vähemalt viieaastast organisatsiooni, ettevõtte või suure struktuuriüksuse juhtimise kogemust; inglise keele oskust vähemalt C1 tasemel; kompetentse vastavalt avaliku teenistuse tippjuhtide kompetentsimudelile.

Eelistatud on kandidaat, kellel on muudatuste elluviimise kogemus; vene keele oskus; arusaamine Eesti avaliku sektori toimimisest ning varasem tööalane kokkupuude transpordi valdkonnas.

Kandidaadilt eeldatakse riigisaladusele juurdepääsu loa olemasolu või valmisolekut selle taotlemiseks.

Avaliku teenistuse tippjuhi teenistustähtaeg on 5 aastat.

Kandideerimistaotluses tuleb esitada motiveeritud avaldus; CV; tunnistuse või diplomi koopia kvalifikatsiooni või hariduse kohta;
kinnitus, et puuduvad asjaolud, mis välistaksid ametnikuna teenistusse võtmise; essee teemal: “Transpordiameti ees seisvad ülesanded ning peadirektori roll nende saavutamisel”, essee pikkus kuni kaks lehekülge.

Dokumendid tuleb esitada hiljemalt 22. augustil tippjuhtide valikukomisjonile tippjuhi konkursiveebis aadressil tippjuhid.riigikantselei.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.