"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ettevõtjate huvi Porto Franco äripindade vastu on suur (0)
25. juuli 2022
Scanpix

Porto Franco OÜ juhatuse liikme Rauno Tederi sõnul on Tallinnas Admiraliteedi basseini ääres arendatava ärikompleksi esimesed kaks etappi üürilepingutega peaaegu kaetud.

“Porto Franco valmib etappide kaupa. Esimene, juba valminud etapp on üürnikega täidetud ning 99 protsendi ulatuses on üürnikud ka oma uutele üüripindadele sisse kolinud. Veel ei ole tegutsemist alustanud jahisadama ääres opereerima hakkav restoran, mille ehitus on algamas lähipäevil,” ütles Porto Franco OÜ juhatuse liige Rauno Teder BNS-ile.

Arenduse teine etapp on üürilepingutega kaetud 92 protsendi ulatuses, kuigi selle ehitus on alles pooleli.

Porto Franco esialgne planeeritud kogumaksumus oli umbes 200 miljonit eurot. Tederi sõnul ei ole ehitushindade kallinemine pole Porto Franco arendust oluliselt mõjutanud.

“Ehitushindade muutus mõjutab kogu ehitusturgu. Meil on hea meel, et jõudsime oluliste vahefinišiteni enne ehitushindade suure tõusu algust. Ehitushindade kasvamise perioodil oleme koos oma heade partnerite Mapri Ehituse ja Nobega teinud jõupingutusi, et ehitushindade kasvu mõju oleks mõõdukas,” selgitas ta.

Arenduse üldpind on 150 000 ruutmeetrit, sealhulgas kaubandus- ja büroopinnad, toitlustuspinnad, terrassid ja parkimisala. Plaanide kohaselt valmib arendus 2024. aastal.

Porto Franco arendus sai 2020. aastal ajakirjanduses palju tähelepanu. Eelkõige seetõttu, et valitsus andis läbi riikliku sihtasutuse Kredex selle arendamiseks ligi 40 miljonit eurot laenu. Porto Franco projekt ise on otseselt seotud erakondadele suuri summasid annetanud ärimees Hillar Tederiga. 

Arendusega seoses on esitatud või esitamisel süüdistused mitmes korruptsioonikuriteos Hillar Tederile, Keskerakonnale ning erakonna toonasele peasekretärile Mihhail Korbile, rahandusministri toonasele nõunikule Kersti Krachtile ja veel kahele inimesele. Kohtuistungitega on kavas alustada 2023. aasta jaanuaris.

Skandaali tõttu astus 2020. aasta alguses tagasi peaminister Jüri Ratas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.