"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
fotod Eesti vabatahtlike abiga jõuab Ukraina sõja eesrindele ligi 100 autot (0)
26. juuli 2022
Foto Ragnar Sass

Kolme kuuga on ettevõtja ja aktsiooni algataja Ragnar Sass koos vabatahtlike abiga saatnud Ukraina sõduritele ligi 100 autot, mis otse sõja eesrindele appi sõidavad, vahendab BNS.
 
Järgmine autokonvoi stardib Londonist augusti alguses. Enne rinde poole teele asumist, valmistatakse autod vabatahtlike poolt põhjalikult ette, et Ukrainas viibivad sõdurid ei peaks enam ise ettevalmistusele aega kulutama.

Londoni konvoi raames aitasid masinaid värvida kaheksa Eesti vabatahtlikku, kellest seitse tegid värvimistöid esmakordselt. “Autode värvimine on oluline, sest näiteks valge auto paistaks vaenlasele kohe silma,” selgitas Sass.

Hetkel on Sassi aktsiooni tulemusena Ukrainasse saadetud ligi 75 autot, kuid järgnevate nädalate jooksul jõuab saadetud masinate arv juba 100-ni.
 
Kuigi autokonvoisid on Ukrainasse saadetud alates märtsi lõpust, on nüüdseks teada, et sõda tuleb pikaajaline. “Me ei räägi enam sellest, et viime Ukrainnasse masinaid, mis nädal vastu peavad. Nüüd mõtleme, kuidas aidata [kohapeal viibivaid] üksusi, mitte ainult mõne nädala piires, vaid kuni kümne kuu mastaabis. Edasipidi on plaanis keskenduda rohkem veokite tarnimisele. Tänaseks on umbes 50 erinevat üksust, kellele oleme autosid viinud,” rääkis Sass. Masinaid saadetakse eesliinile nii komplektidena kui ka üksikute saadetistena, keskmiselt jõuab Ukrainasse üks konvoi kuus.

Pilt: Ragnar Sass
Pilt: Ragnar Sass

Sassi hinnangul ei ole ka mitu kuud peale sõja algust inimeste soov ukrainlasi aidata vähenenud. “On olnud õnn, et meie üleskutsega on liitunud peale eestlaste ka teiste riikide kodanikud.” Toetust on näiteks tulnud nii Soomest, Kanadast, USA-st kui ka Gruusiast.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.