"Kohalik ajakirjandus peab toimima kui demokraatia tugisammas – pakkuma kohalikele elanikele põhjalikku ülevaadet valitsuskorraldusest ja majandusvõimu toimetamisest, et nad saaks kodanikena valimistel informeeritud otsuseid teha."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
EL-i riigid jõudsid gaasitarbimise vähendamises leppeni (0)
26. juuli 2022
Foto: Pixabay

Euroopa Liidu liikmesriigid jõudsid teisipäeval leppeni, kuidas kärpida gaasitarbimist 15 protsendi võrra ja vähendada sõltuvust Vene tarnetest, vahendab BNS.

Vene gaasihiid Gazprom on teatanud, et jätkab kolmapäevast gaasitarne vähendamist Euroopale, seades ohtu riigid nagu Saksamaa, mis Moskva gaasist energia- ja keemiatööstuses suuresti sõltuvad.

Kuid EL-i 27 liikmesriiki, mis on kehtestanud Venemaale Ukrainasse tungimise eest sanktsioonid, kogunesid, et leppida kokku tarbimise vähendamises ja nappusekoorma jagamises.

“See ei olnud võimatu missioon!” säutsus Tšehhi EL-i eesistumine Twitteris. “Ministrid on jõudnud poliitilise leppeni gaasinõudluse vähendamise kohta enne eelseisvat talvel.”

“Püüdes tugevdada EL-i energiavarustuse julgeolekut, jõudsid liikmesriigid leppeni vähendada maagaasi nõudlust talve eel vabatahtlikult 15 protsenti,” teatas EL-i nõukogu energiaministrite kohtumise järel.

“Nõukogu regulatsioon näeb ette ka võimalust kuulutada välja varustuskindluse “üleliiduline häire”, misjuhul muutub gaasinõudluse vähendamine kohustuslikuks,” jätkati avalduses.

“Gaasinõudluse vähendamise eesmärk on talve eel säästa ja valmistuda gaasitarne võimalikeks häireteks Venemaalt, mis jätkab energiatarne kasutamist relvana.”

Luksemburgi energiaminister Claude Turmes säutsus, et Ungari oli ainus riik, mis plaanile vastu hääletas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.