"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
vaata videot Kesklinnas 115 kilomeetrit tunnis kihutanud juht püüdis politsei käest pääseda, kuid lõhkus põgenemise käigus auto rehvi (0)
26. juuli 2022

Politsei- ja piirivalveameti liiklusjärelevalvekeskus jagas kaadrit, kus Tallinna kesklinnas lubatust üle kahe korra kiiremini kimanud Audi juht lootis vastutusest pääseda, kuid lõhkus põgenemisteel auto rehvi.

“Nädalavahetusel kontrollis 31-aastane meesterahvas Tallinna kesklinnas, kas kõik autole tehasest kaasa pandud hobused on ikka alles. Katse keskel märkas juht, et tema saavutusi on seekord jäädvustamas ka vastava koolituse läbinud ja asjakohast mõõtetehnikat kasutavad ametnikud,” kirjutas PPA postituses.

“Suurest ehmatusest, et mõõtetulemus saab jälle ametlikult fikseeritud, proovis juht vastutusest kõrvale hiilida ja sooritas keset Pärnu mnt viadukti üle äärekivide ja trammiteede tagasipöörde. Murphy seadus selle kohta, et kui midagi saab untsu minna, siis see ka läheb, kehtis ka seekord. Meile on teadmata, kas tagasipöördel ei töötanud Kitilt tuttav turbo boost nupp või olid muud tehnilised põhjused, kuid sõiduautole sobimatu kõrgusega takistusraja ületamise harjutus lõppes seekord rehvipurunemisega,” kirjeldas PPA.

Kiire rehvivahetus ebaõnnestus ja nii leiti sõiduki läheduses peitusemängu mänginud juht varsti üles. Eile jagas roolikeeraja oma tegudest selgitusi juba Harju Maakohtus.

“Kohtuotsuse kohaselt tuleb nüüd kahekohalise arvu jagu päikesetõuse mööda saata Kinnipidamiskeskuses ja lisakaristusena võeti juhtimisõigus sedavõrd pikaks ajaks, et selle õiguse taastamiseks on vaja sooritada Transpordiametis liiklusalaste teadmiste kontroll,” lisas PPA.

“Avalikud teed ei ole koht, kus oma sõiduoskust või motoriseeritud liikumisvahendi võimeid proovile panna. Juhtimisõigus on eriõigus ja selle olemasolu eeldab kehtestatud reeglitest kinnipidamist. Reeglid on selleks, et tagada Sinu ja kaasliiklejate turvalisus. Turvalist liiklemist!”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.