"Kriisiolukordades on igasugused naljamehed väga nõutud, sest nad aitavad ventiili lahedamaks keerata. Võim, iseäranis autoritaarne, kardab saada välja naerdud."

Hardi Volmer, muusik ja filmimees
Ühistranspordi kasutamine on ületanud koroonapandeemia eelse taseme (0)
26. juuli 2022
Foto: Scanpix / foto on illustratiivne

“Ühistranspordi kasutatavuse tõus jätkus ka käesoleva aasta teises kvartalis,” ütles transpordiameti ühistranspordi osakonna juhataja Mihkel Mäeker. “Kasutatavuse tõusuks on erinevad põhjused. Ühelt poolt koroonapiirangute leevenemine, kuid teiselt poolt mängib rolli kindlasti ka mootorikütuste hinna tõus.”

Esimese poolaasta tulemused näitavad, et ühistransport on koroonapandeemiast taastunud ning seda kasutab juba rohkem inimesi kui enne pandeemia algust, vahendab BNS.

Selle aasta esimeses kvartalis oli võrreldes eelmise aasta esimese kvartaliga maakondliku bussitranspordi kasutatavus tõus 26 protsenti, kuid teises kvartalis tõus eelmise aasta sama ajaga võrreldes 36 protsenti. Seega on kasutatavuse tõus kiirenenud.

Kokku kasutas maakondlikke bussiliine tänavu teises kvartalis 5 805 221 reisijat.

Parvlaevadel oli selle aasta teises kvartalis reisijate arv võrdne pandeemiaeelse 2019. aasta teise kvartaliga. Eelmise aastaga võrreldes suurenes reisijate arv üheksa protsenti. Protsentuaalselt on Mäekeri sõnul kõige enam suurenenud just kohaliku elaniku soodustustega reisijate osakaal. Laeva kasutas saarele jõudmiseks tänavu teises kvartalis 704 506 reisijat.

Järjest enam kasutatakse Mäekeri kinnitusel suursaartele reisimiseks lendamise võimalust. Võrreldes 2019. aasta teise kvartaliga oli lennureisijaid tänavu 101 protsenti rohkem ja võrreldes 2021. aasta teise kvartaliga 51 protsenti rohkem. Kokku oli reisijaid 9852.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.