"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Gazprom vähendas oluliselt Nord Streami gaasitarneid Euroopasse (2)
27. juuli 2022
Foto: Scanpix

Vene energiahiid Gazprom vähendas kolmapäeval olulisel määral gaasijuhtme Nord Stream kaudu Euroopasse saadetavaid gaasitarneid, mis Saksa võimude kohaselt on umbes 20 protsendi juures oma tavapärase läbilaskega võrreldes, vahendab BNS.

Vene riigiettevõte teatas esmaspäeval, et vähendab tarnet 33 miljonile kuupmeetrile päevas, mis on pool sellest, mida edastati pärast läinud nädalal taastunud kümnepäevast hooldustööde pausi.

Euroopa Liidu riigid on süüdistanud Venemaad varude vähendamises eesmärgiga pitsitada Läänt kättemaksuks seninägematute sanktsioonide eest, mille lääneriigid Moskvale seoses sissetungiga Ukrainasse kehtestasid.

Gazpromi kohaselt peatati kahest viimasest töös olevast turbiinist ühe töö seoses probleemidega “mootori tehnilises seisundis”.

Saksamaa majandusministeerium naeris venelaste selgituse välja, öeldes, et “tarnete vähendamiseks pole mingeid tehnilisi põhjuseid”.

Saksa energiajärelevalveameti juht Klaus Müller ütles, et tarned kukkusid kolmapäeval torujuhtme võimsuse 40 protsendi juurest 20 peale.

“Eks me täna näe, kas see ka jääb nii,” ütles ta avalduses.

Müller kiitis tarbijaid ja tööstust vabatahtliku energia säästmise eest, öeldes, et ainuüksi suvesoojuse tingimustes korrektuuride tegemise läbi on hiljutine tarbimine vähenenud vastavalt viis ja seitse protsenti.

Sarnase uudise edastas Itaalia energiahiid ENI, mille kohaselt andis Gazprom neile teada, et tarnib kolmapäeval “umbes 27 miljonit kuupmeetrit gaasi”, viimastel päevadel on see näitaja olnud 34 miljoni kuupmeetri juures.

Euroopa Liit nõustus teisipäeval kavaga alandada gaasitarbimist solidaarselt Saksamaaga.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Arvamus
27. juuli 2022 20:18
EL on andnud eesotsas energeetikavolinik Kadri Simsoniga juba aastaid mõista, et tegelikult Vene gaasi ei vajata ja teinud järjekindlalt selle nimel tööd, et gaasitarned lõpetada. Seda enam, et USA on lubanud katta puuduoleva osa oma tunduvalt ökoloogilisema kildagaasiga, mis on ka Vene gaasist Euroopa ettevõtetele majanduslikult soodsam, andes seninägematu arengu- ja konkurentsieelise siinsete demokraaatlike riikide tööstusele ja energeetikale.
nüanss
28. juuli 2022 11:23
Venemaa suunas gaasivood itta ja Euroopa jaoks lihtsalt gaasi ei jätkugi. Näiteks ka saudid teatasid nafta tootmise ülempiiri.