"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Oma pere tükeldanud Savka oli taas kohtu all (0)
27. juuli 2022
Vassili Savka. Foto Scanpix

Oma perekonna tapnud ja tükeldanud ning selle eest eluks ajaks vangi mõistetud Vassili Savka sai kolmapäeval  Viru maakohtus karistada kaasvangi löömise eest. Kohus tunnistas 53-aastase Vassili Savka süüdi kehalises väärkohtlemises ning mõistis talle kuue kuu pikkuse vangistuse.

Kuna Savka kannab juba Tallinna linnakohtus 5. märtsil 2003 mõistetud eluaegset vangistust, siis jääb tema lõplikuks karistuseks eluaegne vangistus. Süüdistuse järgi lõi Savka 2020. aasta oktoobris Viru vangla tootmishoone metallitsehhis kaasvangi, kes sai vigastada.

Savka end kuriteos süüdi ei tunnistanud. 2003. aasta kevadel saatis kohus Savka eluks ajaks vangi oma oma abikaasa ning ämma ja kasupoja tapmise eest.

Süüdistuse järgi tappis keskturul lihunikuna töötanud Savka 2000. aasta 7. juulil Tallinnas Sõle tänava 35 paneelmaja üheksanda korruse korteris oma 36-aastase abikaasa Inga.

Savka eraldas seejärel surnukehal liha luudelt ja lasi lihatükid WC-potist alla. Samal ööl tappis ta naabruses Kolde puiestee 88 elanud Inga 60-aastase ema Jelena ja 12-aastase poja Dmitri, kelle tükeldatud surnukehad viis Raplamaale Kärusse maamaja keldrisse.

Juba 8. juulil ummistus Sõle 35 majas kanalisatsioon ning kuigi korteriühistu esindajad kutsusid politsei, ei suhtutud sellesse tõsiselt ning arvati, et tegemist on halvaksläinud šašlõkiga. Ummistuse kõrvaldajad lasid lihatükid linna kanalisatsioonivõrku.

9. juulil ummistus kordus ning majaelanike initsiatiivil viidi lihatükk ekspertiisi. Selgus, et suure tõenäosusega on tegu inimlihaga. Samas ei osatud seda esialgu seostada Inga kadumisega.

Vassili Savka väitis ise oma tuttavatele, et tema perekond on Peipsi järve äärde puhkama sõitnud.

Kui naine, poiss ja vanaema olid juba üle kuu kadunud, pöördusid Inga lähedased politseisse. Sama aasta septembri alguses leidiski Tallinna kriminaalpolitsei tükeldatud vanaema ja poisi laiba Savka maamaja pooleldi vett täis keldrist.

Politsei võttis Savka kolmikmõrvas kahtlustatuna kinni ning kohus saatis ta eluks ajaks vangi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.