"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna linnaruumifestivalil avatakse haruldase kilukarbisaali uksed (0)
27. juuli 2022
Foto Välisministeerium

18. ja 19. augustil Tallinnas Rävala puiesteel toimuva linnaruumifestivali „Tulevik on täna/v“ raames saab külastada ka haruldast Välisministeeriumi suurt saali ehk „kilukarbisaali,“ mida viimati näidati avalikkusele 2013. aastal.

Linnaruumifestivali projektijuhi Pille Laiakase sõnul on kilukarbisaali külastamisvõimalus harukordne ning korraldajatel on suur rõõm, et sel suvel esimest korda toimuva Tallinna linnaruumifestivali ja Välisministeeriumi koostöö raames on võimalik festivalikülalistel saali omapära kogeda. „Saal on tänaseni renoveerimata kujul säilinud ja selle võiks igaüks korra elus ära näha“ ütles Laiakask.

Välisministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov sõnas, et tegemist on ainulaadse võimalusega oma silmaga näha nii välisministeeriumi ajaloolist pärli ja kui ka seda, mis sünnib ühes Eesti riiki esindavas hoones. „Avame oma saali, et tuua linnakodanikele ja teistele huvilistele lähemale ministeeriumi tegevusi, arhitektuuri ja maja kui ka Eesti välispoliitika ajalugu. Kilukarbisaal on kindlasti üks huvitavamaid ja unikaalsemaid ruume Tallinnas, kui mitte terves Eestis,“ lisas Vseviov.

Kilukarbisaal on 600-kohaline istungitesaal, mille lagi kujutab endast peale Tallinna laululava valmimist moodsaks muutunud raudbetoonist hüperboolset paraboolkoorikut. Selline laekonstruktsioon ei võimaldanud valgustite paigaldamist lakke, seintele kinnitatud lambid ei andnud aga piisavalt valgust. Nii tuli totaalse materjalide defitsiidi tingimustes arhitekt Mart Pordil julge mõte – kruvida lakke 60 000 õlitatud tühja kilukarpi, mis reflekteeriksid ja hajutaksid neile suunatud valgust ning samas summutaksid liigset heli. 

Linnaruumifestival „Tulevik on täna/v“ toimub 18. ja 19. augustil Tallinnas, Rävala puiesteel.  Kahel päeval toimuva linnaruumifestivali programm on jaotatud nelja plokki: tegutsevaata ja kogekuula ning räägi kaasa ja avasta linnaruumi. Toimuvad erinevad vestlusringid, töötoad, kontserdid, ruumieksperimendid ning palju muud põnevat. Lisaks saab vaadata öökino ning osaleda ekskursioonidel. Festival on külastajatele tasuta. Sündmuse toimumiseks sulgetakse autoliiklusele kolmeks päevaks Rävala puiestee lõik Solarise keskusest Kentmanni tänavani.

Kilukarbisaal on külastamiseks avatud 18. ja 19. augustil kell 14-20. Neile, kes soovivad hoone ja saali arhitektuuriga sügavamalt tutvust teha, toimub ka giidiga tuur, mis algab mõlemal festivalipäeval kell 18:30 Välisministeeriumi peaukse eest. 

Lisainfot leiab veebilehelt tallinn.ee/linnaruumifestival ning Facebooki ürituselt, mille leiab siit: https://fb.me/e/3hKHCNc2X

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid