"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Vanglaväravast väljunud Tõnis Liinat: elu läheb edasi! (0)
28. juuli 2022
Tõnis Liinat. Foto: Scanpix

Altkäemaksu võtmises kahtlustatav endine Pirita linnaosavanem Tõnis Liinat pääses neljapäeva hommikul vahi alt. “Ega elu läheb edasi, midagi muud ei juhtu,” kommenteeris vanglaväravast väljunud Liinat, vahendab BNS. Endine linnaosavanem märkis, et siiani on ta süüdistusi eitanud. 

Küsimusele, kas ta hasartmänge mängib, vastas Liinat, et iganädalane mäng on tema jaoks olnud vaid Eesti Loto. “Las see esialgu olla kahtlustus. Kui asjaolud hakkavad selginema, siis ma kindlasti meediaga suhtlen.”
  
Juuni algusest vahi all viibinud Liinat pääses vahi alt, kuivõrd vahepealsel ajal on ta linnaosavanema ametist taandatud ja muu hulgas lahkus mees Keskerakonnast.

Ringkonnakohus otsustas, et maakohtu vahistamismäärus on küll seaduslik ja põhjendatud, kuid Liinati puhul ei saa täna enam rääkida uute korruptsioonikuritegude toimepanemise ohust.

“Olukorras, kus tänaseks enam vahistamisalust ei esine, tuleb ringkonnakohtul Liinat vahi alt vabastada,” selgitas kohus. 
 
Kuriteokahtlustuse kohaselt maksis ärimees Tiit Kurvits 2020. aasta aprillis GT4U Eesti OÜ arvelt kinni Liinati BMW remondi maksumusega 3987 eurot ja vastutasuks andis Liinat riigihangete menetluses korraldusi, mis võimaldasid Kurvitsa firmal riigihankes edasi osaleda. Hooldusleping sõlmiti lõpuks just Kurvitsa ettevõttega. 

Samuti võttis Liinat väidetavalt tuttavalt ärimehelt Erki Piirsalult käesoleva aasta kevadel viies episoodis sularaha 21 545 eurot ning vastutasuks teinud ta linnaosavanemana veebruarikuust maikuuni erinevate Piirsalu juhitavate äriühingute kasuks otsuseid ja toiminguid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid