"Kriisiolukordades on igasugused naljamehed väga nõutud, sest nad aitavad ventiili lahedamaks keerata. Võim, iseäranis autoritaarne, kardab saada välja naerdud."

Hardi Volmer, muusik ja filmimees
Stroomi rannapargist kaevati välja kuni viis tonni bituumeni jääke (1)
28. juuli 2022
28. juulil avastati Stroomi rannapargis merest mõnesaja meetri kaugusel maa seest välja pressiv õline mass. Kaevetööde käigus, mis viidi läbi juba samal päeval, kaevati maa seest välja 7,5 tonni bituumeni jääke. Foto: Põhja-Tallinna LOV

Põhja-Tallinnas Stroomi rannapargis kaevati maa seest välja kuni viis tonni bituumeni jääke. Reostusest, mis asub merest mõnesaja meetri kaugusel, andis märku maa seest välja pressiv vedel õline mass.

Reostus avastati tänu tähelepanelikule kodanikule, kes andis teada, et maa pinnal muru peal on vedel õline laik. Keskkonnaameti, Põhja-Tallinna valitsuse ning Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti töötajad kontrollisid võimaliku reostuse lekke asukohta.

„Haljasalal imbus maa seest välja naftaproduktile iseloomulike omadustega ainet. Keskkonnareostuse vältimiseks oli vajalik reostuse asukoht lahti kaevata, et leida reostuse allikas ja see likvideerida,“ selgitas Põhja-Tallinna vanem Manuela Pihlap.

Kaevetööde käigus leiti suur kogus bituumenilaadset ainet. Praegu on kaevetööd lõppenud, linnaosa korraldab väljakaevatud reostuse utiliseerimise. Ala piiratud lintidega, kuni bituumeni jäägid on viidud ja pinnas uuesti täidetud ning silutud.

„Oleme tänulikud aktiivsetele kodanikele, kes reostust märkasid ja sellest teada andsid. Täna on reostus eemaldatud ning sellevõrra keskkond jälle puhtam,“ lisas Manuela Pihlap.

Tegemist on sel suvel teise juhtumiga, kus Stroomi piirkonnas on maa seest avastatud välja imbumas naftasaaduste jääke.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

elukestev õpe
29. juuli 2022 09:42
Hõissa! Unistus on täitumas. Diivanist purskabki naftat.